ارتقای ایمنی شهر نخستین وظیفه سازمان آتش نشانی است

به گزارش دعوت، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز، وظیفه سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز را ارتقای ایمنی شهر، دانست.

ارتقای ایمنی شهر نخستین وظیفه سازمان آتش نشانی است

عبدالله تقی پور در مراسم رونمایی و راه اندازی نخستین بسکت آتش نشانی سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری تبریز، اظهار کرد: وظیفه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در فاز اول، ایمن سازی بر اساس ارتقاء ایمنی شهر، ایمنی نقاط و مناطق مسکونی، ایمنی کارخانه ها و... است.

وی با اشاره به بهره گیری از تکنولوژی های روز در زمینه ایمنی و آتش نشانی، اضافه نمود: تغییر مد در زمینه اطفای حریق، موضوعی ضروری بوده و استفاده از تکنولوژی های روز مورد مطالبه شورای شهر است؛ خرید بسکت آتش نشانی یکی از همین اقدامات سازمان آتش نشانی با حمایت شورای اسلامی بوده است که این اقدامات باید افزایش یابد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی اضافه نمود: در کمیسیون بحثی در مورد نحوه اطفای حریق در مناطق مسکونی مطرح شده است؛ در آتش سوزی منازل مسکونی، خانه ها خسارت هایی را متحمل می شوند و برای جلوگیری از پیشرفت آتش از آب استفاده می کنیم و وسایل باقی مانده نیز از بین می رود؛ به دنبال این هستیم با استفاده از نارنجک ها و پودرهایی که مانع از توسعه آتش و اطفاء آتش می شوند، اقدام گردد.

تقی پور در سرانجام یادآور شد: با تکیه بر قراردادهایی که سازمان آتش نشانی تبریز به تازگی با دانشگاه ها منعقد نموده و با بهره گیری از توان علمی این مراکز، امیدوارم هر چه سریع تر شاهد استفاده از تکنولوژی های نوین باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 280

به "ارتقای ایمنی شهر نخستین وظیفه سازمان آتش نشانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای ایمنی شهر نخستین وظیفه سازمان آتش نشانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید