ترامپ به کنوشا رفت اما برای حمایت از پلیس

به گزارش دعوت، رئیس جمهوری آمریکا توصیه هایی مبنی بر دور ماندن از شهر کنوشا در ویسکانسین را نادیده گرفت و سه شنبه به آنجا رفت، اما نه برای مرهم گذاشتن بر اعتراضات نژادی که بعد از تیراندازی اخیر افسری سفیدپوست به مردی سیاه پوست به راه افتاد، بلکه در حمایت از ماموران اجرای قانون در شهری که با ناآرامی مدنی به لرزه افتاده است.

ترامپ به کنوشا رفت اما برای حمایت از پلیس

به نقل از خبرگزاری رویترز، با توجه به اینکه ایالات متحده با مسائل نابرابری نژادی و استفاده پلیس از قوه قهریه دست و پنجه نرم می نماید، ترامپ تمایلات پایگاه حامیان سفیدپوست خود را با پیغام نظم و قانون در نظر می گیرد و این در شرایطی است که نظرسنجی ها نشان می دهد او از پیشتازی رقیب دموکراتش جو بایدن کاسته است.

در همین حال ترامپ عمدتا زخم های نژادی که با استفاده پلیس از نیروی قهریه ایجاد شده، نادیده می گیرد و همچنین مرگ بیش از 180 هزار آمریکایی بر اثر پاندمی کرونا را کم اهمیت می داند.

این رهبر جمهوری خواه کاخ سفید همچنین به اعزام افسران فدرال بیشتر به شهرهای تحت کنترل شهرداران دموکرات تهدید می نماید و حتی با وجود اینکه مقام های محلی مخالفند، می گوید: در بعضی لحظات... ما باید کار را خودمان انجام دهیم.

ترامپ با جیکوب بلیک که در تیراندازی 23 اوت پلیس آمریکا فلج شد، ملاقات نکرد. او به ملاقات خانواده بلیک هم نرفت. او در عوض قول داد تا کنوشا را دوباره بسازد و نیروی فدرال بیشتری برای ویسکانسین تامین کند؛ ایالت چرخشی مهمی که ترامپ سال 2016 با اختلاف اندکی در آن پیروز شد و به شدت به حفظ آن برای پیروزی دوباره در سوم نوامبر احتیاج دارد.

دونالد ترامپ با سفر به کنوشا از نیروهای پلیس و گارد ملی حمایت کرد و گفت که او به وجود نژادپرستی نظام یافته در میان نیروی پلیس اعتقادی ندارد. او پس از حضور در مناطق تخریب شده در شهر کنوشا گفت: این ها نتایج اعتراضات صلح آمیز نیست، بلکه نشانه تروریسم داخلی است.

ترامپ همچنین رسانه های کشورش را متهم کرد که با تمرکز بر وقایعی که طی آنها پلیس بد عمل نموده، موجب تشدید مخالفت ها با نیروی پلیس به طور کلی شده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی ، رئیس جمهوری آمریکا قبل از ورود به ایالت ویسکانسن در گفت وگو با دعوت، شهردار کنوشا را که یک دموکرات است احمق و بی عرضه خطاب کرد و بدون ارائه مدرک و شواهدی مدعی شد که اگر مداخله نیروهای گارد ملی نبود آنارشیست های رادیکال قصد به خاک نشاندن این شهر در ایالت ویسکانسن را داشته اند.

شهر کنوشا در 10 روز گذشته صحنه اعتراضات گسترده به هفت بار شلیک یک افسر پلیس سفیدپوست به جیکوب بلیک است که بنا بر گزارش ها، غیر مسلح بوده و در حال سوار شدن به خودروی خودش از پشت هدف تیراندازی قرار می گیرد. احتمال می رود جیکوب بلیک به علت ضایعه نخاعی توانایی راه رفتن را برای همواره از دست دهد.

پدر او، جیکوب بلیک سینیور، روز سه شنبه از ملاقات با دونالد ترامپ که به کنوشا رفته سر باز زد و گفت که اهل سیاست نیست و این که زندگی پسرش برایش مهم تر از عکس دریافت با رئیس جمهور است.

سفر روز سه شنبه ترامپ به ویسکانسین در حالی صورت گرفت که مقام های این شهر و فرماندار ایالت، از رئیس جمهوری آمریکا خواسته بودند که سفر خود را لغو کند. آنها حضور ترامپ را تفرقه افکنانه و موجب عمیق تر شدن مشکل در کنوشا ارزیابی نموده بودند.

با این حال، ترامپ که کوشش می نماید خود را کاندیدای نظم و قانون جلوه دهد، ضمن بازدید از کنوشا به آنالیز خسارات به اموال و اماکن عمومی پرداخت.

او پیش از سوار شدن بر هواپیما به مقصد ویسکانسن گفته بود: فکر می کنم مردم به وقایعی که در شهرهایی که مدیران دموکرات دارند روی می دهد نگاه می نمایند و از آنچه می بینند منزجر می شوند... باورشان نمی گردد که چه وضعی در کشور به راه افتاده... من هم باورم نمی گردد.

گرچه ترامپ ادعا نموده که او نیروهای گارد ملی را برای کنترل اوضاع به کنوشا فرستاده، اما در حقیقت این فرماندار دموکرات ایالت ویسکانسین بود که دستور اعزام گارد ملی را صادر کرد و تنها 200 تن از این ماموران فدرال بودند که به دستور رئیس جمهوری به نیروهای گارد ملی پیوستند.

ترامپ همچنین به گزارش های تایید نشده ای از کوشش معترضان برای ورود به خانه شهردار کنوشا اشاره نمود.

او گفت: من دیشب دیدم که این آنارشیست های رادیکال کوشش می کردند وارد خانه (جان آنتارامیان) شهردار دموکرات کنوشا شوند و خیلی اتفاقات بدی برای این شهردار بیچاره و احمق رخ داد، شهردار بسیار کودن... منظورم این است که من نمی فهمم او چه طور می تواند شهرداری کند... آنها تعداد زیادی آدم آورده بودند و شهردار را واقعا استهزاء می کردند و گمان می کنم قصد ورود به خانه او را داشتند و با این حال او هنوز از آنها حمایت می نماید، به علت این که نادان است... فقط یک نادان می تواند بعد از این وقایع باز هم طرف آنها را بگیرد.

ادعای حمله و کوشش برای ورود به خانه شهردار از سوی معترضان در کنوشا تایید نشده است.

ترامپ که می گوید علت سفرش به کنوشا ملاقات با ماموران پلیس و گارد ملی است، گفت: آنها عملکرد فوق العاده ای داشتند و آتش را سریع فرونشاندند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 13

به "ترامپ به کنوشا رفت اما برای حمایت از پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به کنوشا رفت اما برای حمایت از پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید