خبرنگاران شرط صندوق بین المللی پول برای کمک به لبنان

به گزارش دعوت، تهران - خبرنگاران -کریستالینا جورجیووا مدیر صندوق بین المللی پول چهارشنبه شب گفت که این صندوق آمادگی کامل دارد تا برای حل مسائل مالی به دولت بیروت کمک کند، اما نیازمند یک شریک در داخل دولت است.

خبرنگاران شرط صندوق بین المللی پول برای کمک به لبنان

به گزارش دعوت، وی به شبکه تلویزیونی سی ان ان و در جلسه سالانه صندوق بین المللی پول گفت که شکاف در لبنان مانع از آن شده است که این کشور در خصوص طرح جدید مالی پیشرفتی داشته باشد.

جورجیووا افزود: یک دست صدا ندارد و ما برای یاری به لبنان در آمادگی کامل به سر می بریم، اما نیاز به یک شریک داریم.

مدیر صندوق بین المللی پول 16 مردادماه و دو روز پس از حادثه مهیب انفجار در بندر بیروت در بیانیه ای از جامعه جهانی و کشورهای دوست لبنان خواسته بود که به خاطر این حادثه به یاری دولت بیروت بشتابند.

وی البته در یک اقدام مداخله جویانه در امور داخلی لبنان گفت: ضروری است بن بست اصلاحات ضروری لبنان شکسته شود و بیروت برنامه جدی برای برون رفت از سقوط [مالی] و تحکیم پایه های مسؤولیت پذیری و اعتماد در آینده این کشور وضع کند.

ماه می گذشته نیز دولت لبنان برای دریافت یاری های مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا و مسائل مالی این کشور، وارد مذاکره با صندوق بین المللی پول شد که این سازمان اعطای یاری به دولت بیروت را منوط به انجام اصلاحات مالی کرده بود.

لبنان حدود 90 میلیارد دلار بدهی های داخلی و خارجی دارد که 30 میلیارد دلار از آن به صندوق بین المللی پول و دیگر طلبکاران خارجی این کشور است و این موضوع باعث شده تا نتواند اقساط تعیین شده این صندوق پول را به موقع بازپرداخت کند و علاوه بر آن به دلیل بحران مالی موجود در این کشور، بیروت متقاضی دریافت وام های جدید شده است.

اظهارات جورجیووا پس از آن بیان شده بود که مروان عبود استاندار بیروت گفته بود که اگر جامعه جهانی در این زمینه یاری به لبنان اقدام نکند، شاید این کشور با بحران رو به رو شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 67

به "خبرنگاران شرط صندوق بین المللی پول برای کمک به لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرط صندوق بین المللی پول برای کمک به لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید