خبرنگاران 11 میلی متر باران در فارس بارید

به گزارش مجله انجمن دعوت، شیراز-خبرنگاران- مدیرکل هواشناسی استان فارس گفت: بارش به طور میانگین 11.97 میلی متر باران در 2 روز گذشته (بیست و نهم و سی ام بهمن ماه 99) در این استان ثبت شده است.

خبرنگاران 11 میلی متر باران در فارس بارید

مهرداد قطره سامانی، آدینه به مجله انجمن دعوت گفت: کمترین میزان بارندگی سامانه اخیر در فارس با کمتر از یک میلی متر متعلق به شهرستان های لامرد ،داراب ،مُهر، نی ریز و لارستان است.

به گفته وی، بیشترین فعالیت این سامانه بارشی به اردکان (مرکز شهرستان سپیدان) با 59.6 میلی متر ، کازرون با 44.2 میلی متر و نورآباد (مرکز شهرستان ممسنی) با 36 میلی متر تعلق دارد.

مدیرکل هواشناسی استان فارس افزود: به طور میانگین در قالب فعالیت این سامانه بارشی اخیر 11.6 میلی متر باران در شیراز باریده است.

او افزود: در سال زراعی جدید که از ابتدای مهرماه 99 شروع شده است تا کنون، 133.4 میلی متر باران در استان فارس نازل شده است.

پیش بینی کاهش نسبی دما و وزش باد برای فارس

قطره سامانی در ادامه گفت: برای امشب (یکم اسفندماه 99) کاهش نسبی دما در برخی نقاط استان و به ویژه مناطق کوهستانی و سردسیر با توجه به صاف بودن هوا پیش بینی می گردد که البته این نوسانات دما جزیی خواهد بود.

وی افزود: با آنالیز آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، در 24 ساعت آینده آسمان استان فارس صاف تا قسمتی ابری، گاهی با افزایش سرعت باد و بروز مه صبحگاهی برای اغلب نقاط این استان پیش بینی شده است.

او بیان داشت: از اواخر روز شنبه (دوم اسفند) و یکشنبه (سوم اسفند) به دلیل گذر امواج ضعیف و ناپایدار از جو استان فارس، علاوه بر افزایش ابر در پاره ای نقاط این استان، احتمال بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان فارس مطرح نمود: برای دوم اسفندماه 99 برای اغلب نقاط این استان، آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده در برخی نقاط و در اواخر وقت افزایش ابر و همچنین برای یکشنبه ،دوشنبه و سه شنبه پیش رو آسمانی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد پیش بینی می گردد.

قطره سامانی ادامه داد: همچنین پیش بینی ها حاکی از بارندگی در انتها هفته آینده دارد که جزییات آن در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 329

به "خبرنگاران 11 میلی متر باران در فارس بارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 11 میلی متر باران در فارس بارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید