درخواست تمدید تاخیر در پرداخت بدهی از G20

به گزارش دعوت، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی تمدید طرح تاخیر در پرداخت بدهی ها به دلیل همه گیری کرونا را از G20 درخواست نمودند.

درخواست تمدید تاخیر در پرداخت بدهی از G20

به گزارش خبرگزاری دعوت ، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در نشست سالانه خود از گروه 20 اقتصاد بزرگ خواسته اند که تاخیر پرداخت بدهی از فقیرترین کشورهای جهان را که قرار است در انتها سال منقضی شود، تمدید کنند.

در حالی که صندوق ماه گذشته پیش بینی رشد کوچکی را در پیش بینی رشد 2020 از چشم انداز ژوئن خود گفت، اما هشدار داد که بازپرداخت طولانی و ناهموار خواهد بود. صندوق بین المللی پول دولت ها را تشویق کرده تا هر آنچه برای مقابله با بحران نیاز دارند خرج کنند، حتی هشدار داده که بدهی به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی برای اولین بار حدود 100 درصد افزایش می یابد.

مقامات صندوق در اوایل این ماه اصلاحاتی را در مورد تغییر ساختار بدهی برای کشورهایی که برای تحقق تعهدات خود تلاش می کنند، پیشنهاد کردند، باری که احتمالاً با افزایش دامنه همه گیری در اقتصاد باعث خرابی خواهد شد، در حالی که آسیب پذیری ناشی از بدهی موضوع اصلی جلسات خواهد بود.

گروه G20 در ماه آوریل موافقت کرد که میلیاردها دلار از بازپرداخت های کشورهای فقیرتر تا انتها سال تحت عنوان طرح تعلیق خدمات بدهی چشم پوشی کند. بانک جهانی می گوید این کافی نیست و می خواهد برای جلوگیری از عواقب بیشتر، وام ها کاهش یابد.

صندوق بین المللی پول همچنین در حال تلاش است تا نحوه انتقال دارایی های ذخیره موجود که به عنوان حقوق برداشت ویژه شناخته شده از کشورهای ثروتمندی است که به آنها نیازی ندارند به کشورهای فقیرتر که نیاز دارند، کشف کند.

طرح پیشنهادی برای تخصیص 500 میلیارد دلار به حقوق برداشت ویژه در آوریل توسط ایالات متحده، بزرگترین سهامدار صندوق که از ناکارآمدی این طرح انتقاد کرد، بسته ماند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 71

به "درخواست تمدید تاخیر در پرداخت بدهی از G20" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست تمدید تاخیر در پرداخت بدهی از G20"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید