دریادار سیاری: ارتش با تمام توان در خدمت مردم است

به گزارش دعوت، تهران (پانا) - معاون هماهنگ کننده ارتش در پی صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، گفت ارتش جمهوری اسلامی ایران همچون ماه های گذشته و با توان بیشتر در خدمت مردم شریفمان خواهد بود تا ان شاءالله کمترین آسیب را در زمینه بیماری کرونا داشته باشیم.

دریادار سیاری: ارتش با تمام توان در خدمت مردم است

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: از آنجایی که ویروس منحوس کرونا شیوع فراوانی پیدا نموده است و فرماندهی معظم کل قوا در فرمان اخیر ابلاغ فرمودند؛ امکانات بهداشتی نیروهای مسلح به صورت کامل در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا و در خدمت مردم قرار گیرد، ما نیز همزمان با طی مراحل دریافت ابلاغیه فرمان فرماندهی معظم کل قوا از ستاد کل نیروهای مسلح، بلافاصله در ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام دادیم که اهم آن سیاست گذاری و ابلاغ سامانه بهداشت و درمان ارتش در مکاتبه ای به همه مبادی بهداشتی و درمانی نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی بوده که با آمادگی صددرصدی تمامی ظرفیت بیمارستان ها و امکانات درمانی ارتش را با برنامه ریزی جدید و متناسب با افزایش نیازها در خدمت به مردم به کار گیرند.

وی اضافه کرد: در اسفندماه سال 98 نیز پس از شیوع بیماری کرونا، فرماندهی معظم کل قوا تدابیر جدیدی به ستادکل نیروهای مسلح ابلاغ فرمودند که قرارگاهی در سطح ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل گردد و خدمات نیروهای مسلح را به مردم توسعه دهند و اقدامات لازم را به عمل آورند، بر مبنای این تدبیر امکانات بهداشتی نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران در سطح کشور گسترش فوق العاده ای پیدا کرد به طوری که 38 بیمارستان و 12 هزار نفر از کادر درمانی ارتش در خدمت مردم شریفمان نهاده شد و صدها تیم پزشکی سیار برای کنترل بیماری و بیماریابی شکل گرفت.

امیر دریادار سیاری خاطر نشان کرد: نقاهتگاه های عظیم و کوچک در سطح کشور در استان هایی که ارتش جمهوری اسلامی در آنجا مستقر است شکل گرفت و دیدیم که یک نقاهتگاه 2000 تخت خوابی در کمترین زمان ممکن در تهران شکل گرفت. برطرف آلودگی در شهرها به ویژه قسمت هایی که شیوع بیماری بیشتر بود در سطح وسیعی انجام شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: تا به امروز هم برابر همان دستور قبلی امکانات بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت کنترل عملیاتی قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا علیه السلام ستاد کل نیروهای مسلح در حال اجرا ماموریت است.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش تاکید نمود: این قرارگاه همزمان با دغدغه خدمت به مردم شریفمان، حفظ سلامتی و مصونیت تمامی کارکنان پایور و وظیفه ارتش جمهوری اسلامی از ابتلا به بیماری کرونا را نیز مد نظر دارد چرا که توان دفاعی ما به هیچ عنوان نباید ضعیف گردد که الحمدالله در این زمینه بسیار پیروز عمل نموده ایم.

وی اضافه کرد: ارائه خدمات به مردم در سطح جامعه نیز با استفاده از ظرفیت های موجود به بهترین شکل صورت گرفته که البته با فرمان اخیر حضرت امام خامنه ای عزیز (مد ظله العالی) با توان بیشتر و با هماهنگی قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) ستاد کل نیروهای مسلح، یار و یاور وزارت بهداشت وخدمتگزار مردم عزیزمان خواهیم بود.

دریادار سیاری با بیان اینکه بیمارستان های صحرایی ما آمادگی لحظه ای دارند که هر جا لازم گردد برپا شوند اضافه کرد: از آنجایی که نقاهتگاه ها در یک مقطع زمانی مورد استفاده قرار نگرفت بعضی از آنها برابر درخواست سامانه بهداشت و درمان و دانشگاه های استان ها جمع شد اما این آمادگی وجود دارد که هر جا لازم باشد در مقیاس کوچکتر که کاربر بیشتری داشته باشد با سرعت بیشتری نقاهتگاه شکل بگیرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش توضیح داد: ویژگی نیروهای مسلح، آمادگی لحظه ای است و ما هم این آمادگی را داریم که در کمترین زمان ممکن، امکانات بهداشتی و درمانی خود را گسترش دهیم و خدمات لازم را به مردم شریف کشور ارائه دهیم.

وی با اشاره به شرایط مطلوب بهداشتی پادگان ها در سطح ارتش گفت: از اسفندماه سال گذشته و از بدو شیوع ویروس کرونا، شرایط پادگان های ما از نظر کنترل بیماری کرونا مطلوب ترین شرایط را داشت و این را اعلام می کنیم که با توجه به اقدامات شایسته ای که مبادی بهداشت و درمان ارتش فراهم آورده اند امروز هم بهترین شرایط را از نظر بهداشتی و کمترین آسیب را در زمینه بیماری کرونا داریم و هدف ما همین است که به بهترین نحو ممکن این بیماری را کنترل کنیم تا ضمن یاری به سازمانها و دستگاههای متولی و محور، توان رزمی ما نیز حفظ گردد.

دریادار سیاری خاطر نشان کرد: باز هم تاکید می کنیم؛ پادگان ها قطعا بهترین مکان برای کنترل بیماری کرونا هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 58

به "دریادار سیاری: ارتش با تمام توان در خدمت مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریادار سیاری: ارتش با تمام توان در خدمت مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید