دستگاه سنجش ضربان قلب اپل واچ یک زن را از مرگ نجات داد

به گزارش دعوت، در یک اتفاق جالب دستگاه سنجش ضربان قلب اپل واچ یک زن را از مرگ نجات داد که این داستان را در ادامه می خوانید.

دستگاه سنجش ضربان قلب اپل واچ یک زن را از مرگ نجات داد

به گزارش خبرنگار ، به نقل از فون آرنا، از بین تمام ویژگی های حیاتی زندگی در اپل واچ، شاید یکی از پر کاربردترین آن ها مانیتور ضربان قلب باشد، زیرا ساده ترین کاربرد را دارد و درک آن مشکل نیست.

هنگامی که ضربان قلب شما از حد مشخصی بالا می رود یا از حد مشخصی پایین می آید، به این معنی است که شما باید سریعاً به اورژانس مراجعه کنید. شبکه ABC13 در میشیگان داستان زنی به نام Diane Feenstra را گزارش کرد که اپل واچ به او یاری کرد از نوعی حمله قلبی سخت جان سالم به در ببرد، طبق گزارش AHA شانس زنده ماندن او تنها 12 ٪ بود.

این نوع حمله قلبی که با نام widow-maker شناخته می گردد، در 88 ٪ مواقعی که در خارج از بیمارستان اتفاق می افتد کشنده است.

دایان شرح می دهد که چه اتفاقی در 22 آوریل رخ داد، روزی که نزدیک بود بمیرد. روز 22 آوریل، ضربان قلب من 169 بار در دقیقه بود، در حالی که شدیدترین کاری که من انجام داده بودم 12 قدم بالا رفتن پله بود؛ بنابراین من در محل کار با شوهرم تماس گرفتم و گفتم به نظرت این مسئله نگران کننده است؟ و او گفت با دکتر خود تماس بگیر.

در بیمارستان معلوم شد که دایان دچار انسداد کامل رگ شده. یک عمل استنت انجام شد و امروز او زنده و سالم است. او گفت: آسان است که ببینم ضربان قلبم چقدر است، اگر من آن روز صبح، آن کار را نکرده بودم ممکن بود یک حمله قلبی دیگر داشته باشم.

چند روز قبل هم یک یک پیرمرد 78 ساله به یاری اپل واچ از مرگ نجات یافت که می توانید در ادامه بخوانید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 586

به "دستگاه سنجش ضربان قلب اپل واچ یک زن را از مرگ نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه سنجش ضربان قلب اپل واچ یک زن را از مرگ نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید