عربستان سعودی بازپرس پرونده قتل خاشقجی را به مرگ تهدید کرد

به گزارش مجله انجمن دعوت به نقل از الجزیره، دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز چهارشنبه اعلام کرد که اظهارات اگنس کالامارد گزارشگر ویژه این نهاد مبنی بر اینکه یک مقام بلندپایه سعودی وی را به مرگ تهدید کرده است، تأیید می کند.

عربستان سعودی بازپرس پرونده قتل خاشقجی را به مرگ تهدید کرد

روزنامه گاردین روز سه شنبه به نقل از کالامارد گزارش داد که یک مقام سعودی او را تهدید کرده است که فرایند تحقیقات خود را متوقف کند.

به رغم عدم واکنش مقامات سعودی به این گزارش و همچنین عدم پاسخگویی کالامارد به تماس ها از سوی خبرگزاری رویترز، روبرت کالویل سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در رایانامه ای که برای خبرگزاری رویترز ارسال کرد، نوشت: ما [نهاد حقوق بشری سازمان ملل] تأیید می کنیم که جزئیات ذکر شده در گزارش گاردین مبنی بر تهدید اگنس کالامارد صحت دارد.

وی در ادامه اضافه نمود که دفتر حقوق بشر سازمان ملل هم به کالامارد و هم به شورای امنیت سازمان ملل و مقامات این سازمان در مورد این تهدید اطلاع داده بود.

کالامارد در گفتگوی خود با روزنامه گاردین یادآور شد که این تهدید در ژانویه 2020 و در جریان دیدار مقامات سعودی با مقامات سازمان ملل در ژنو سوئیس مطرح شد. وی گفته بود که از طریق یکی از همکاران خود در سازمان ملل از این تهدید مطلع شده است.

گفتنی است که اگنس کالامارد هدایت تیم تحقیقات سازمان ملل در مورد پفراینده قتل فجیع جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول (2018) را برعهده دارد. کالامارد در گزارشی که در سال 2019 منتشر شد، گفت که شواهد موثقی دال بر دست داشتن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و مقامات بلندپایه عربستان در قتل این روزنامه نگار مقیم ایالات متحده وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 384

به "عربستان سعودی بازپرس پرونده قتل خاشقجی را به مرگ تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی بازپرس پرونده قتل خاشقجی را به مرگ تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید