مخالفت مجلس با افزایش سهم پایتخت از منابع مالیاتی

به گزارش دعوت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش سهم پایتخت از منابع مالیاتی مخالفت کردند.

مخالفت مجلس با افزایش سهم پایتخت از منابع مالیاتی

به گزارش دعوت، در جریان آنالیز جزییات طرح احکام کلی بودجه 1400 در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) پیشنهادی از سوی سید علی یزدی خواه نماینده تهران مطرح شد تا میزان منابعی که از مالیات به استان ها اختصاص می یابد برای استان تهران افزایش پیدا کند چرا که به گفته وی سهم تهران از دریافت منابع مالیاتی به نسبت پرداخت آن بسیار کم است.

در جریان آنالیز این پیشنهاد، علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی در اخطاری مستند به اصل سوم قانون اساسی در خصوص رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات ناعادلانه اظهار کرد که با این پیشنهادات نه تنها محرومیت رفع نمی گردد بلکه مالیات به بخش برخوردار تعلق می گیرد.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی این اخطار را وارد دانست و گفت: دفاتر شرکت های عظیم در تهران است و اگر 50 درصد مالیات به تهران تعلق گیرد مناطق برخوردار برخوردارتر و مناطق محروم محروم تر می شوند.

قالیباف با اشاره به وجود مسائل حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی در تهران اظهار کرد: این مسائل را باید از محل منابع عوارض جبران کرد نه مالیات، مثلا اگر عوارض مصرف بنزین در تهران 12 میلیون لیتر باشد این بودجه باید برای آلودگی هوای تهران هزینه گردد.

در ادامه اخطار سلیمی به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با 159 رای موافق، 47 رای مخالف و سه رای ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر به آن رای دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 212

به "مخالفت مجلس با افزایش سهم پایتخت از منابع مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مجلس با افزایش سهم پایتخت از منابع مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید