واکنش ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به توهین نشریه فرانسوی

به گزارش دعوت، رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه از مکاتبه با مراجع بین المللی در پی توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) اطلاع داد.

واکنش ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به توهین نشریه فرانسوی

به گزارش گروه اجتماعی دعوت، علی باقری، رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: هتک حرمت به مقدسات مسلمانان مصداق شاخص تنفرپراکنی، توهین به مقدسات و نقض آشکار حق آزادی دین، باور و عقیده است.

وی با بیان اینکه اقدام نشریه فرانسوی طبق ماده 32 قانون آزادی مطبوعات فرانسه نیز جرم محسوب می گردد، اظهار کرد: اقدام نشریه فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) نقض آشکار مواد 1 و 18 اعلامیه جهانی حقوق بشر و بند سوم از ماده 19 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است.

باقری ادامه داد: با چند مرجع بین المللی مکاتبه و تأکید کردیم؛ باید با ایفای نقش در چارچوب وظایف خود، اجازه ندهند که بعضی کشور ها برای تأمین منافع اقلیت حاکم بر این جوامع با استفاده از خلأ های موجود، دامنه باز و آزادی داشته باشند.

وی اضافه نمود: یکی از اقدامات ما در مراجع بین المللی، پیگیری این موضوعات به نحوی است که در مرحله نخست، تقبیح و محکوم گردد و مشروعیتی که می خواهند برای اقدامات خلاف شان ایجاد نمایند از دست بدهد و دیگر اینکه در مراجع ذیربط به اقتضای موضوعات، جرم انگاری گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 23

به "واکنش ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به توهین نشریه فرانسوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به توهین نشریه فرانسوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید