کرزای: هم ما و هم طالبان باید بتوانیم خود را از کنترل دیگران برهانیم

به گزارش مجله انجمن دعوت، کرزای هشدار داد اگر تا پیش از خروج نیروهای آمریکایی دولت افغانستان و طالبان به توافق صلح نرسند، ممکن است کشور درگیر هرج و مرج سیاسی گردد.

کرزای: هم ما و هم طالبان باید بتوانیم خود را از کنترل دیگران برهانیم

حامد کرزای، رئیس جمهور پیشین افغانستان به عرب نیوز گفت: خروج شتابان آمریکا بدون برقراری صلح، بدون موفقیت مذاکرات، قطعا به هرج و مرج و بی ثباتی منجر خواهد شد. ما این را نمی خواهیم. ما از آمریکا می خواهیم که فرایند صلحی را که آغاز نموده تکمیل کند و به ثمر برساند.

بازیگران زیادی در این فرایند فعال شده اند اما کرزای می گوید عربستان سعودی نقش کلیدی در فرایند صلح کشورش دارد. او در گفت وگوی تازه اش اضافه کرد که از کوشش های آمریکا در راستای برقراری صلح همچنان حمایت می نماید.

کرزای هشدار داد: خلوص نیت یک چیز است و اجرای عاقلانه و موثر یک مساله چیز دیگر. من امیدوارم که آمریکا هر دو مساله را در پیش بگیرد. امیدواریم کار را طوری جلو ببرند که اعتماد به وجود بیاورد. هم ما و هم طالبان به عنوان فرزندان این خاک باید درک کنیم که با همدیگر زندگی می کنیم و برای دفاع از کشور خود کار مشترک کنیم. سخت نیست. آسان است اگر بتوانیم خود را از کنترل دیگران برهانیم.

آمریکا می خواهد تا پنج ماه دیگر (ماه مه 2021)، به حضور نظامی تقریبا 20 ساله اش در افغانستان خاتمه دهد و می کوشد مذاکرات صلح دولت با طالبان به نتیجه برسد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 231

به "کرزای: هم ما و هم طالبان باید بتوانیم خود را از کنترل دیگران برهانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزای: هم ما و هم طالبان باید بتوانیم خود را از کنترل دیگران برهانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید