کرونا 100 میلیون نفر از جمعیت دنیا را دچار فقر مطلق خواهد نمود

به گزارش دعوت، معاون نماینده دفتر برنامه دنیای غذا در سازمان ملل اظهار داشت: تحت تاثیرات ناشی از شیوع کرونا، پیش بینی می گردد در امسال 70 تا 100 میلیون نفر از جمعیت دنیا دچار فقر مطلق شوند.

کرونا 100 میلیون نفر از جمعیت دنیا را دچار فقر مطلق خواهد نمود

به گزارش گروه بین الملل دعوت به نقل از رادیو بین المللی چین، ماها محمد معاون نماینده دفتر برنامه دنیای غذا در سازمان ملل بیان کرد: تحت تاثیرات ناشی از شیوع کرونا، پیش بینی می گردد در امسال 70 تا 100 میلیون نفر از جمعیت دنیا دچار فقر مطلق شوند. برنامه دنیای غذا در سازمان ملل در حال تنظیم و توزیع منابع برای پاسخگویی به تقاضای غذای بیش از 100 میلیون نفر از جمعیت دنیا است.

محمد در مراسم گشایش بیست و سومین نشست سرمایه گذاری و تجاری محصولات فرآوری کشاورزی چین در روز یکشنبه گفت: بر اساس برآورد برنامه دنیای غذا در سازمان ملل، از میان 79 کشور دنیا که دفتر برنامه دنیای غذا در آن ایجاد نشده، بیش از 80 درصد جمعیت که از 149 میلیون نفر در زمان پیش از شیوع کرونا، به 270 میلیون نفر افزایش یافته، با مساله تامین مواد غذایی رو به رو هستند، به عبارت دیگر هر یک از کشورهای با درآمد متوسط و پایین با این تهدید رو به رو خواهند شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 15

به "کرونا 100 میلیون نفر از جمعیت دنیا را دچار فقر مطلق خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا 100 میلیون نفر از جمعیت دنیا را دچار فقر مطلق خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید