استرالیا 10 نظامی مرتبط با کشتار افغانستان را اخراج می نماید

به گزارش دعوت، به دنبال انتشار گزارشی از جنایات نظامیان استرالیا در افغانستان، شبکه تلویزیونی این کشور از ارسال حکم اخراج 10 نظامی مرتبط با کشتار غیرنظامیان افغان اطلاع داد.

استرالیا 10 نظامی مرتبط با کشتار افغانستان را اخراج می نماید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش دعوت، پس از انتشار گزارشی که حاوی اطلاعات موثقی درباره کشتار غیرقانونی غیرنظامیان افغان به دست نیروهای ویژه ارتش استرالیا بود، مقام های کانبرا برای دستکم 10 تن از نظامیان نیروهای ویژه استرالیا حکم اخراج صادر کردند.

شبکه ای بی سی استرالیا امروز (پنجشنبه) گزارش کرد، هفته گذشته گزارش مستقلی در مورد جنایات جنگی منتسب به نظامیان استرالیا صادر شد که در آن تأکید شده بود قتل های رقابتی و خونخواهی در بین

نیروهای ویژه استرالیا در افغانستان یک امر عادی بوده است.

در این گزارش آمده که شواهدی موجود است که نشان می دهد 19 نظامی استرالیایی در قتل و کشتار 39 زندانی و غیرنظامی غیرمسلح افغان نقش داشته اند.

نیروهای دفاعی استرالیا پیشنهاد داده بودند که پلیس فدرال استرالیا (AFP) می بایست درباره 19 نیروی ویژه استرالیا در ارتباط با 36 مورد جرایم جنگی از جمله قتل و رفتار بی رحمانه با غیرنظامیان افغانستان در بین سالهای 2009 و 2013 تحقیقات انجام گیرد.

در گزارش فوق که توسط یک قاضی تهیه و نگارش شده بود، به نام و هویت هیچ یک از 19 نظامی استرالیایی اشاره نشده بود.

بنا بر گزارش ای بی سی، 10 تن از نظامیان استرالیایی رسماً حکم اخراج خود را دریافت نموده اند و آنطور که تعیین است این 10 نفر جزء 19 نفری نیستند که در گزارش درباره آنها بحث شده است و ظاهراً همگی آنها از شاهدان یا نیروهای کمکی بوده و جزء 19 نفری نیستند که قرار است به دلیل جنایات خود در افغانستان محاکمه شوند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع استرالیا تا به امروز به درخواست دعوت برای اظهارنظر درباره این خبر پاسخ نداده است.

طبق گزارش ای بی سی، 10 نظامی استرالیایی، 14 روز فرصت دارند تا به حکم اخراج خود پاسخ دهند.

هفته گذشته به دنبال انتشار گزارشی از جنایات نظامیان استرالیا در افغانستان، ژنرال آنگس کمپبل رئیس نیروهای دفاعی استرالیا در یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن تأیید گزارش هایی درباره نقش نظامیان کشورش در قتل غیرنظامیان افغان گفت: صادقانه و کاملاً از مردم افغانستان بخاطر رفتارهایی که در گزارش به آن اشاره شده، عذرخواهی می نماید.

کمپبل در کنفرانس خبری خود گفت: آنهایی که گفته شده است به صورت غیرقانونی کشته شده اند، شامل زندانیان، کشاورزان و دیگر غیرنظامیان (افغان) می شوند. این پرونده شرم آور شامل مواردی می گردد که در آن اعضای جدید گشت استرالیا در فرایند تأسف بار موسوم به خونریزی، مجبور می شد برای آنکه اولین کشتار خود را ثبت کند، به یک زندانی تیراندازی نمایند.

در این گزارش اطلاعات موثقی ارائه شده است که نشان می دهد نظامیان استرالیایی، تسلیحات یا بی سیم هایی را بر روی بدن اجساد غیرنظامی افغان قرار می دادند تا اینگونه جلوه دهند که فرد قربانی در عملیات کشته شده است.

طبق گزارش شبکه سی ان ان کمپبل سپس اعتراف کرد که تمامی 143 اظهارات مورد اشاره در گزارش را می پذیرد.

در بخشی از این گزارش همچنین شواهدی ارائه شده مبنی بر اینکه نظامیان استرالیایی در بعضی موارد برای زخمی کردن غیرنظامیان افغان از سگ استفاده می کردند.

اعترافات ارتش استرالیا در شرایطی انجام شده است که چندی پیش در اوایل آبان ماه، گزارش محرمانه ای منتشر شد که نشان می دهد نیروهای ویژه ارتش استرالیا بین سال های 2001 تا 2015 جنایاتی دلخراش در افغانستان مرتکب شده اند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 158

به "استرالیا 10 نظامی مرتبط با کشتار افغانستان را اخراج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا 10 نظامی مرتبط با کشتار افغانستان را اخراج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید