با خشکی چشم مرتبط با ماسک چه کنیم؟

به گزارش دعوت، خبرگزاری خبرنگاران- مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها ماسک را برای یاری به جلوگیری از گسترش کرونا ویروس توصیه می نماید؛ اما به مسائل تنفسی, سوزش پوست و عوامل پیچیده دیگری را که با زدن ماسک به وجود می آید اشاره ای نکرده است.

با خشکی چشم مرتبط با ماسک چه کنیم؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری دعوت، کسانی که هم عینک و هم ماسک می زنند از شیشه های بخار نموده عینک و دید تار خود شکایت می نمایند. در واقع این یک مشکل آزاردهنده است که می تواند در موقعیت های خاصی مانند تعمیر ماشین آلات صنعتی و کارهای تخصصی دیگر خطر آفرین باشد و موجب عفونت های پلک باکتریایی گردد که مسائلی مانند:

1. خشکی چشم

2. آسیب قرنیه (سایش، خراش)

3. تحریک ایجاد آلرژی به مواد سازنده ماسک

4. مسدود شدن مجرای اشکی

جاناتان ولف، اپتومتریست در آردزلی نیویورک می گوید: هوای گرمی که از تنفس در ماسک می آید، عامل بسیاری از این مسائل است. افزایش جریان هوا در اطراف چشم ها باعث تسریع طبیعی تبخیر و خشک شدن سریع تر از حد معمول چشم ها می گردد که آسیب دیدن قرنیه و بافت ملتحمه را در پی دارد. مقاله ای که در سپتامبر 2020 در مجله چشم پزشکی و درمان منتشر شد به اثرات بالقوه بهداشت ماسک ها نگاهی کرد و گزارش داد که پزشکان چشم، از افزایش سوزش و خشکی چشمی در میان کاربران ماسک های معمولی خبر دادند. اما کدام مشکل را می توانیم تحمل کنیم؟ مسائل تنفسی و دیگر موارد ناشی از ویروس کرونا یا خشکی چشم؟ با رعایت مورد زیر، می توانیم از ماسک بدون آسیب به چشم ها استفاده کنیم.

ماسک را در جای درست خود قرار دهید

دلیل اینکه هوای گرم باز دم، چشمان شما را آزار می دهد این است که ماسک شما به درستی بر روی بینی نمی نشیند. برخی ها با خم کردن سیم ماسک (عظیم تر از بینی خود) راه رفت و آمد هوا برای خود می گذارند که این کار اشتباه است. این شکاف بین ماسک و بینی شما، موجب خشکی چشم ها و ابتلا به ویروس کرونا می گردد.

اطمینان از پارچه مناسب ماسک

ماسک هیچ گاه نباید با چشمان ما تماسی داشته باشد. خراش قرنیه مربوط به ماسک و تحریک آن می تواند بر اثر تماس چشم با ماسک اتفاق بیفتد. بر اساس مطالعه ای از دانشگاه دوک که در سال 2020 در Science Advances منتشر شد، پارچه های پنبه ای دو لایه از بهترین ها برای فراوری ماسک ها هستند.

به چشم های خود استراحت دهید

اگر احساس می کنید که اجسام خارجی در چشم تان هستند یا خشکی چشم دارید می توانید روزی یک بار از اشک چشم مصنوعی بهره ببرید. قطره های روان نماینده مانند قطره اشک آور، یک درمان محبوب برای انواع مسائل و مسائل بالقوه چشمی است. دکتر لیو می گوید: برای کاهش خشکی چشم ها مرتبط با ماسک، علاوه بر نصب درست ماسک می توانید از اشک مصنوعی نیز بهره ببرید. اشک مصنوعی، چشم ها را مانند اشک های طبیعی مرطوب می نماید و در نتیجه از خشکی چشم و عوارض آن مانند قرمزی و حتی تاری دید را رفع کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 218

به "با خشکی چشم مرتبط با ماسک چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خشکی چشم مرتبط با ماسک چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید