تراز دریاچه ارومیه 68 سانتی متر کاهش یافت

به گزارش مجله انجمن دعوت، مهرنگ دوستی رضایی گفت: طبق آخرین پایش انجام شده، تراز دریاچه ارومیه به هزار و 270 متر و 74 سانتی متر رسیده، در حالی که این رقم در ابتدای مهرماه گذشته به عنوان شروع سال آبی جاری، یک هزار و 270 متر و 65 سانتی متر بود.

تراز دریاچه ارومیه 68 سانتی متر کاهش یافت

به گزارش تسنیم؛ وی اضافه نمود: بعلاوه تراز دریاچه ارومیه با زمان مشابه سال گذشته فاصله دارد، به طوری که تراز فعلی 68 سانتی متر پایین تر از زمان مشابه سال گذشته برآورد می گردد.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان آذربایجان غربی، از افزایش وسعت دریاچه ارومیه در بازه زمانی سال آبی جاری اطلاع داد و عنوان نمود: با این وجود در حال حاضر وسعت نگین آبی آذربایجان نسبت به زمان مشابه سال گذشته یک هزار و 226 کیلومتر مربع کاهش داشته است.

وی توضیح داد: وسعت دریاچه نسبت به ابتدای سال آبی که 2 هزار و 207 کیلومتر مربع بود، 240 کیلومتر مربع افزایش داشته است.

دوستی رضایی ابراز داشت: حجم این دریاچه نسبت به ابتدای سال آبی 290 میلیون مترمکعب افزایش داشته، اما نسبت به مشابه سال گذشته دو میلیارد و 239 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می دهد.

وی گفت: با توجه به پرآب بودن رودخانه ها، احتمال افزایش تراز دریاچه ارومیه در ماه های آینده به علت اندازه ورودی آب به این دریاچه بسیار زیاد است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با بیان اینکه از ابتدای مهر سال 99 تا 15 اسفند همان سال، 384 میلیون متر مکعب آب وارد این دریاچه شده اعلام کرد: از اوایل مهر 1400 تا 15 اسفند همان سال حدود 367 میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه رهاسازی شده که در مقایسه با سال قبل آن 25 درصد کاهش را نشان می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 861

به "تراز دریاچه ارومیه 68 سانتی متر کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراز دریاچه ارومیه 68 سانتی متر کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید