تور استرالیا ارزان: عدم بازگشایی مرزهای استرالیا به روی گردشگران در سال 2021

به گزارش مجله انجمن دعوت، کشور استرالیا باوجود اجرای واکسیناسیون کرونا قصد ندارد تا مرزهای خود را در سال 2021 به طور کامل به روی مسافران بین المللی بازگشایی کند.

تور استرالیا ارزان: عدم بازگشایی مرزهای استرالیا به روی گردشگران در سال 2021

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

مرزهای کشور استرالیا از مارس 2020 (اواسط اسفند 1398) به دلیل شیوع پاندمی کرونا بسته شده اند. اواسط مهرماه، دولت استرالیا اعلام نمود که احتمال باز شدن مرزهای این کشور به روی مسافران بین المللی تا سرانجام سال 2021 و در واقع، پیدا شدن واکسنی برای بیماری همه گیر کووید 19، نزدیک به صفر است. پس از چند ماه و تایید رسمی چند واکسن بیماری کرونا به وسیله سازمان بهداشت دنیای، برندن مورفی (Brendan Murphy)، وزیر امور بهداشت استرالیا اعلام نمود که استرالیا باوجود اجرای طرح واکسیناسیون بیشتر جمعیت خود در سال 2021، بعید است که مرزهای خود را در این سال به طور کامل باز کند.

پروفسور مورفی، در تایید بسته ماندن مرزهای کشور استرالیا در سال 2020، به خبرگزاری دولتی استرالیا (Australian Broadcasting Corporation) گفت:

فکر می کنم که محدودیت های مرزی به طور قابل توجهی در امسال ادامه خواهند داشت؛ حتی اگر تعداد زیادی از جمعیت کشور واکسینه شده باشند. ما نمی دانیم که واکسن از انتقال گسترده بیماری جلوگیری می نماید یا نه.

مورفی از مقامات وزارت بهداشت است که در سال گذشته در شروع همه گیری ویروس کووید 19، رئیس بخش خدمات پزشکی استرالیا (chief medical officer) بود. وی بعلاوه ذکر کرد که با توجه به سرعت تغییرات در دنیا، قوانین با توجه به تغییر و تحولات جهت تنظیم می شوند.

محدودیت های سختگیرانه مرزی کماکان در کشور استرالیا در حال انجام هستند؛ محدودیت هایی که از ماه مارس 2020 (اسفند 1398)، مرزهای این کشور را به روی مسافران بین المللی بسته نگه داشته اند. در این میان، تنها شهروندان استرالیایی و دارندگان اقامت دائم و بعلاوه خانواده های آن ها از این قوانین معاف هستند. بعضی از کارگران و دانشجویان نیز ممکن است بتوانند برای ورود به استرالیا درخواست معافیت فردی نمایند؛ در حالی که چند ماه قبل، دولت استرالیا اعلام نموده بود که سفر گردشگران و دانشجویان بین المللی تا اواخر سال 2021 امکان پذیر نخواهد بود.

افرادی که قصد دارند به استرالیا سفر نمایند، باید نتیجه آزمایش PCR منفی خود را به مسئولان مربوطه ارائه دهند. آن ها باید این آزمایش را نهایتا 72 ساعت قبل از خروج از مبدا انجام داده باشند.

استرالیا اخیرا با کشور نیوزیلند، یک حباب مسافرتی ایجاد نموده است؛ به این ترتیب که کسانی که از نیوزیلند به استرالیا سفر می نمایند، نیازی به قرنطینه خود در بدو ورود ندارند؛ اما به غیر از مسافران نیوزیلندی، هر کس که وارد کشور استرالیا گردد، باید به صورت اجباری، وارد یک دوره قرنطینه برای 14 روز در یک مرکز تعیین مانند هتل گردد.

در حال حاضر، با وجود کاهش تعداد مبتلایان در استان های نیو ساوث ولز، کوئینزلند و استرالیای غربی به نصف، تعداد مسافران بین المللی ورودی به استرالیا نیز کاهش یافته است؛ زیرا گونه های جدیدی از ویروس کرونا مانند ویروس کرونای انگلیسی و آفریقای جنوبی به سرعت در دنیا در حال توسعه هستند. این خبر، بسیاری از افراد، به خصوص شرکت هواپیمایی ملی استرالیایی کانتاس را ناامید کرد؛ زیرا این شرکت در روزهای قبل، فروش بلیط پروازهای بین المللی خود را شروع نموده بود. پروازهای این شرکت هواپیمایی قرار بود از ماه ژوئیه 2021 (اواسط تیر 1400) به مقاصد مختلف در دنیا انجام شوند؛ البته انجام شدن این پروازها بستگی به باز بودن مرزها داشت.

رئیس شرکت هواپیمایی کانتاس، قبلا پیشنهاد داده بود که فقط افرادی که واکسینه شده اند، مجاز به سفر در پروازهای این شرکت هواپیمایی خواهند بود.

منبع: کجارو / independent.co.uk
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 792

به "تور استرالیا ارزان: عدم بازگشایی مرزهای استرالیا به روی گردشگران در سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: عدم بازگشایی مرزهای استرالیا به روی گردشگران در سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید