مقاله: حقایقی جالب در خصوص تور کانادا

به گزارش دعوت، سرود ملی کانادا یا O Canada توسط Calixa Lavallee، آهنگساز معروف، که شعر آن متعلق به Adolphe Basile-Routhier است، ساخته شده است. نسخه های متعددی از سرود ساخته شده اند، اما نسخه ای که امروزه استفاده می گردد توسط رابرت استنلی ویر - وکیلی در مونترال - نوشته شده است.

مقاله: حقایقی جالب در خصوص تور کانادا

کانادا اولین کشور در دنیا است که یک سیاست چند فرهنگی را اتخاذ کند و تنوع و جمع گرایی را در بر گیرد. امروزه از کل جمعیت کانادا که بیش از 35 میلیون نفر است، یک/پنجم آن مهاجرانی هستند، که ویزای کانادا رااز طریق سفارت کانادا در کشورهای خود اخذ نموده اند. در واقع، براساس سرشماری سال 2011، کانادا کشور بیش از 200 نژاد و قوم است. حدود 4.3% از کل جمعیت کانادا هویت بومی دارند و 19.1% آنها متعلق به اقلیت قابل مشاهده است. عظیمترین گروه هایی که در میان این اقلیت های قابل مشاهده هستند، آسیای جنوبی، چینی و آفریقایی هستند که فیلیپینی ها، آمریکای لاتین، عرب ها، آسیای جنوب شرقی، آسیای غربی، کره ای ها و ژاپنی ها در میان انها می باشند.

هاکی بازی ملی زمستانی کانادا است، در حالیکه لاکراس ورزش ملی تابستانی است. به منظور نشان دادن اینکه کانادا چگونه هاکی ها را دوست دارد، بازی فینال هاکی بین کانادا-آمریکا در بازی های المپیک ونکوور 2010، بیشترین تماشاگر تلویزیونی را در تاریخ تلویزیون کانادا به خود اختصاص داده بود. در همین حال، تیم هاکی زنان کانادا در المپیک زمستانی 2014 سوچی پیروز شد، مدال طلا را کسب کند.

منبع مقاله: حقایقی جالب در خصوص تور کانادا

انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 644

به "مقاله: حقایقی جالب در خصوص تور کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: حقایقی جالب در خصوص تور کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید