نمونه اولیه هواپیمای مافوق صوت رونمایی شد

به گزارش دعوت، یک استارت آپ هوانوردی نمونه اولیه هواپیمای مافوق صوتی رونمایی نموده که سرعت آن به 1.3 ماخ می رسد.

نمونه اولیه هواپیمای مافوق صوت رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از ورج، استارت آپ هوانوردی بوم سوپرسونیک از نسخه اولیه هواپیمای مسافربری مافوق صوتی رونمایی کرد که در حقیقت نسل آینده کنکورد است.

این نسخه اولیه XB-1 نام دارد و البته تا 2021 میلادی پرواز نمی نماید. البته نمونه اولیه مذکور برای عده ای مدیران ارشد هوافضا و هواپیمایی در فرودگاه سینسیناتی در آمریکا رونمایی شده است.

XB-1 نسخه اولیه از هواپیمای مافوق صوتی است که بوم میخواهد تا 2029 میلادی برای حمل ونقل مسافران بسازد. در حال حاضر فقط خلبان می تواند در نمونه اولیه ساخته شده، سوار گردد. اما احتمالاً نسخه تجاری ظرفیت 44 مسافر را خواهد داشت.

استارت آپ بوم تصمیم دارد این نمونه اولیه را سال آینده آزمایش کند. پیش بینی می گردد با استفاده از موتورهای J85-15 سرعت XB-1 به 1.3 ماخ برسد. موتورهای مذکور در شرکت جنرال الکتریک و برای هواپیماهای نظامی ساخته می شوند.

اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، بوم توجه خود را معطوف به فراوری نخستین هواپیمای تجاری اش به نام Overture می نماید. این هواپیما با طول 199 فوت ظرفیت 65و 88 مسافر را خواهد داشت و می تواند با 2 برابر سرعت هواپیماهای تجاری پرواز کند.

به گفته این استارت آپ جت های مافوق صوت در نهایت می توانند مسافت بین نیویورک تا لندن را در 3.5 ساعت طی نمایند. به طور معمول چنین پروازی 7 ساعت طول می کشد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 66

به "نمونه اولیه هواپیمای مافوق صوت رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه اولیه هواپیمای مافوق صوت رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید