کمکهای معیشتی امشب در حساب میلیونها ایرانی

به گزارش دعوت، دولت امشب مرحله ای دیگر از یاری های معیشتی 55 تا 205 هزار تومانی از محل افزایش قیمت بنزین را به حساب سرپرستان خانوار واریز می نماید.

کمکهای معیشتی امشب در حساب میلیونها ایرانی

به گزارش دعوت به نقل از ایسنا، ساعت 24 دهم مهرماه زمان پرداخت یازدهمین مرحله از یاری های معیشتی است که شروع پرداخت آن از آبان ماه سال گذشته و با اصلاح قیمت بنزین بود.

دولت که بعد از چند سال توقف در اصلاح قیمت سوخت، به افزایش قیمت بنزین دست زد، تصمیم گرفت که مابه التفاوت ایجاد شده را در قالب یاری های معیشتی و به صورت نقدی بین مردم توزیع کند.

بر این اساس جمعی حدود 60 میلیون نفر که نزدیک به 19 میلیون خانوار را دربرمی گرفت، از بین خانوارهای یارانه بگیر هدف قرار داد و پرداخت نقدی شروع شد، در ابتدا حدود 17.5 میلیون خانوار یاری معیشتی دریافت کردند که در ادامه با اعلام درخواست و آنالیز های انجام شده به تدریج بر تعداد مشمولان افزوده شد.

یاری معیشتی بر خلاف یارانه نقدی که به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان واریز می گردد، برای خانوارها بسته به تعداد اعضا متفاوت است؛ به طوری که مبلغ پرداختی برای خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار، سه نفره 138 هزار، چهار نفره 172 هزار و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان است.

هزینه ای حدود 2500 میلیارد تومان در ماه برای پرداخت یاری معیشتی انجام می گردد که در سال به 30 هزار

میلیارد تومان می رسد، البته دولت سالانه نزدیک به 42 هزار میلیارد تومان هم بابت یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی هزینه می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 49

به "کمکهای معیشتی امشب در حساب میلیونها ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمکهای معیشتی امشب در حساب میلیونها ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید