آبزیان بامزه آکواریومی

به گزارش مجله انجمن دعوت، به نظر می رسد نوزادان انسان، توله سگ ها، بچه گربه ها و برخی موجودات، تمام بانمکی روی کره زمین را به خود اختصاص داده اند! این شما و این هم بامزه ترین موجودات آبزی آکواریومی!

آبزیان بامزه آکواریومی

وقتی به یاد دریا یا اقیانوس و موجوداتی که در آن زندگی می نمایند می افتد چه چیزی یادتان می آید؟ موجوداتی پر از فلس، صدف و باله! البته این درست است اما برخی از این موجودات واقعا بانمک هستند و شما هم می توانید آنها را در آکواریوم تان پرورش دهید. باور نمی کنید؟ خودتان ببینید!

1- اکسولوتل (سمندر مکزیکی)

شاید تا به حال چیزی راجع به اکسولوتل، این سمندر خندان نشنیده باشید. این موجود می تواند اندام های داخلی بدنش را بازسازی کند. به چهره مهربانش نمی آید اما اکسولوتل گوشتخوار است.

این موجود در واقع بومی دریاچه ای در مکزیک است و در حال انقراض می باشد. به خاطر توانایی فوق العاده اکسولوتل در بازسازی اندام های بدنش، این موجود را به فراوانی برای انجام کارهای تحقیقاتی در آزمایشگاه ها پرورش می دهند و تکثیر می نمایند.

اگر می خواهید اکسولوتل را در آکواریوم تان نگهدارید، باید میزان زیادی فضا برایش فراهم کنید. این موجود در هر جایی که باشد می تواند 15 تا 45 سانتی متر رشد کند و به مدت 20 سال هم زنده بماند!

2- ماهی قرمز چشم تلسکوپی

انگار همین الان به این ماهی قرمز شوک زده خبر بدی رسیده است! این چشم ها بر بامزگی ظاهر این ماهی افزوده اند. این ماهی بر خلاف چیزی که چشم های ورقلمبیده اش به ما می گوید، دید ضعیفی دارد. به علاوه چشم های ماهی در معرض آسیب و عفونت های بسیاری هم هست.

3- اسب دریایی

آقایان توجه نمایند، و خدا را شکر نمایند که اسب آبی نیستند! در طول جفت گیری اسب آبی ماده تعداد بسیار زیادی (حتی تا حدود 100 عدد) تخم را در درون شکم اسب آبی نر می ریزند. اسب آبی نر تخم ها را تا 45 روز بعد که نوزادان سر از تخم درآورند در درون کیسه اش حمل می نماید. وقتی نوزادان اسب آبی متولد می شوند میزان ای در حدود یک پاستیل خرسی کوچک دارند! بامزه نیست؟ هنگامی که یک شکارچی به آنها نزدیک می گردد در گروه های کوچکی جمع می شوند. چقدر غمگین!

اسب آبی ظاهری بسیار بامزه دارد و می تواند موجود آبزی بعدی باشد که برای آکواریوم تان تهیه می کنید!

4- میمون دریایی

این میمون های دریایی نوعی میگوی آب شور هستند که در دریاچه های آب شور پیدا می شوند. این موجودات ظریف و کوچک درون آکواریوم تان بسیار دیدنی و بامزه خواهند بود.

5- اختاپوس (هشت پا)

هشت پا ممکن است شبیه به موجودات ترسناک فیلم های تخیلی باشد، اما به هر حال باید یک نفر هم پیدا گردد که این آبزی زشت را دوست بدارد!

این موجود بیریخت درواقع جز حیواناتی است که از ابزارها برای آسان کردن زندگی اش استفاده می نماید!

هشت پا به خصوص به جمع کردن پوسته نارگیل علاقه دارد و از آن برای ساخت لانه ای ایمن استفاده می نماید.

می خواهید حقیقت جالب دیگری درباره هشت پا بشنوید؟ اگر هشت پا در محیطی زندگی کند که برایش تکراری و خسته نماینده باشد و او را به هیجان نیاورد، استرس می گیرد. در حقیقت برخی هشت پاها آنقدر خسته و کسل می شوند که آغاز به خوردن دست و پای خود می نمایند!

پس اگر برنامه دارید هشت پایی برای آکواریوم تان تهیه کنید، مطمئن شوید که به میزان کافی برای او تفریح ایجاد می کنید که آغاز به خوردن خودش نکند.

6- دلقک ماهی

اولین چیزی که با شنیدن نام دلقک ماهی به فکر تان رسید، نمو نیست؟! صورت بامزه و فیلم های زیادی که راجع به این ماهی ساخته شده، شکی باقی نمی گذارد که انتخابی عالی برای تازه کردن آکواریوم تان است.

دلقک ماهی در بین مرجان های زهر آگین زندگی می نماید. همان گیاهان آبی که به محض نزدیک شدن خطری به آنها سمی آزاد می نمایند تا شکارچی شان را از پای درمی آورد. اما دلقک ماهی با پیش گرفتن روشی بی نظیر توانسته در میان آنها زندگی کند. او با سرتاسر بدنش، با آرامش و دقت، این مرجان ها را لمس می نماید. به این ترتیب لایه ای از موکوس محافظت بر تمام بدن او کشیده می گردد و به این ترتیب سم بیشتری با بدنش تماس پیدا نمی نماید. بعد از این اتفاق رابطه همزیستی عالی بین دلقک ماهی و مرجان شکل می گیرد. به این صورت که دلقک ماهی طعمه را به سمت مرجان می کشاند و مرجان هم از دلقک ماهی در برابر خطرات محافظت می نماید! چه نابغه ای!

7- پف ماهی

اگر یک لحظه این قضیه، که پف ماهی به میزان ای سم دارد که می تواند 30 انسان بالغ را در یک لحظه بکشد، را فراموش کنید، چهره او به نظرتان بانمک تر می آید. درست نیست؟ اما فکر می کنم بهتر باشد از پرورش این یکی صرف نظر کنید. سم پف ماهی 1200 بار از سیانور قوی تر است!

8- حلزون ها

حلزون های آبی هم حیوانات خوبی برای آکواریوم تان می شوند. در حالی که برخی حلزون ها از طریق آبشش تنفس می نمایند، برخی دیگر شش دارند و هر بار که میزانی نفس بخواهند به سطح آب می آیند.

9- خرچنگ نرم تن

خرچنگ های نرم تن تا زمانی که آنها را بدون صدف ندیده باشید بسیار بامزه هستند. زندگی آنها هم بسیار جالب است. می دانسیتد که آنها در گروه های چندتایی با هم زندگی می نمایند و با هم ارتباط برقرار می نمایند. برخی از این ارتباطات شامل دعوا بر سر صدف هم هست!

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 931

به "آبزیان بامزه آکواریومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبزیان بامزه آکواریومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید