آمریکا: تهران به آژانس دسترسی های لازم را بدهد!

به گزارش مجله انجمن دعوت به نقل از رویترز، نماینده آمریکا امروز دوشنبه در جلسه هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که ایران باید به ناظر هسته ای سازمان ملل متحد اجازه دسترسی به کارگاهی در مجتمع تسا در کرج را بدهد تا مجدداً دوربینها را در ماه جاری نصب کند و در غیر این صورت با اقدامات دیپلماتیک شورای حکام روبرو خواهد شد.

آمریکا: تهران به آژانس دسترسی های لازم را بدهد!

آمریکا در بیانیه خود در جلسه مذکور، گفته است: ما از ایران می خواهیم بدون هیچ گونه تاخیر، دسترسی های لازم را به آژانس بین المللی انرژی اتمی بدهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: چنانچه ایران این کار را انجام ندهد، ما در روزهای آینده با سایر اعضای هیئت مدیره در خصوص پاسخی مناسب مشورت می کنیم.

پیشتر یک بازرس آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده بود که ایران نتوانسته به طور کامل شرایط توافق دو هفته پیش با بازرسان آژانس را که به آن ها اجازه سرویس تجهیزات نظارتی را می داد، برآورده سازد.

مطابق ادعای آژانس بین المللی انرژی اتمی، براساس توافق 12 سپتامبر، ایران پذیرفته بود که به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه دهد تا کارت حافظه را در بیشتر تجهیزات به کار گیرند.

آژانس در ادامه مدعی شده که ایران اما به تازگی اجازه نداده است که کارت های حافظه در کارگاهی که قطعات سانتریفیوژ را در مجتمع تسا واقع در کرج می سازد، جاسازی گردد.

رویترز در ادامه این گزارش به نقل از رافائل گروسی مدیر کل آژانس مدعی شده است که تصمیم ایران جهت عدم دسترسی آژانس به کارخانه فراوری سانتریفیوژ در کرج، برخلاف شرایط توافق و بیانیه مشترک است که در 12 سپتامبر مورد پذیرش قرار گرفته بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مهر 1400 بروزرسانی: 15 مهر 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 631

به "آمریکا: تهران به آژانس دسترسی های لازم را بدهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: تهران به آژانس دسترسی های لازم را بدهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید