اعلام موافقت وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران ، پیش شرط افزایش حقوق اعلام شد

به گزارش مجله انجمن دعوت، وزیر کار گفت: در صورتی که دستمزد کارمندان دوباره افزایش یابد، درباره آنالیز مجدد دستمزد کارگران تشکیل جلسه می دهیم. عدد و رقم دستمزد برای حداقل بگیرها است, کارگران می توانند از قدرت چانه زنی استفاده نمایند و حقوق بیشتری دریافت نمایند.

اعلام موافقت وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران ، پیش شرط افزایش حقوق اعلام شد

به گزارش مجله انجمن دعوت، سید صولت مرتضوی, وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره برگزاری جلسه شورای عالی کار برای آنالیز مجدد دستمزد 1402 کارگران گفت: در آخرین جلسه شورای عالی کار که دستمزد معین شد, بعضی سؤال کردند که اگر به هرشکلی دولت تصمیم به افزایش مجدد دستمزد کارمندان بگیرد و لایحه ای را به مجلس ارسال کند و مجلس تصویب و آن را ابلاغ کند, آیا درباره حقوق کارگران در چنین شرایطی تتازهنظر می کنید؟ ما نیز پاسخ دادیم به فرض اینکه این موضوع محقق گردد حتماً انجام می دهیم.

وی گفت: به اعتبار قانون هر سال تنها یک بار حقوق کارگران آنالیز می گردد, مگر موضوع خاصی باشد و پیشنهادات تازه پیش بیاید، ضمن اینکه ما حداقل حقوق کارگران را در شورای عالی کار معین کردیم, اما حداقل بگیران می توانند از قدرت چانه زنی استفاده نمایند و دستمزد بیشتری متناسب با تخصص خود دریافت نمایند.

مرتضوی اظهار کرد: این عدد کف را معین کردیم که کسی از این مقدار کمتر پرداخت نکند، امکان پرداخت بیشتر برای همه کارفرمایان هست و امیدواریم با تمهیدات دولت در حوزه کالابرگ بخش اندکی از مسائل معیشتی با این طرح حل گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1402 بروزرسانی: 21 مرداد 1402 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 1095

به "اعلام موافقت وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران ، پیش شرط افزایش حقوق اعلام شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "اعلام موافقت وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران ، پیش شرط افزایش حقوق اعلام شد" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام موافقت وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران ، پیش شرط افزایش حقوق اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید