بازدید میدانی از اماکن تاریخی و بافت فرسوده سطح منطقه 7

به گزارش دعوت، عضو و رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار و جمعی از مدیران منطقه 7 از پروژه های تاریخی، فرهنگی و محلات دارای بافت فرسوده این منطقه بازدید کرد.

بازدید میدانی از اماکن تاریخی و بافت فرسوده سطح منطقه 7

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه سمیه حاجوی شهردار منطقه، معاونان و مدیران شهری ضمن بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی و بافت فرسوده سطح منطقه، فرایند اجرای پروژه های فرهنگی را مورد آنالیز قرار داد.

این بازدید از عمارت کلاه فرنگی بی سیم به عنوان اولین رادیو بی سیم کوتاه و یکی از آثار ملی ایران شروع و با حضور مدیران شهری در موزه رضا عباسی ادامه یافت.

محمد سالاری عضو و رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید از فرایند تکمیل و آماده سازی پروژه همایش های آئینی باغ صبا، ضمن اشاره به کمبود فضای فرهنگی شهر تهران توضیح داد: اقدامات مناسب به منظور تکمیل این پروژه باید توسط سازمان توسعه فضای فرهنگی صورت پذیرد.

او در بازدید از عمارت کلاه فرنگی عشرت آباد گفت: عمارت کلاه فرنگی عشرت آباد به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده، امیدوارم با بازسازی و بازسازی این بنای قدیمی امکان بازدید شهفرایندان از این بنای تاریخی هرچه زودتر فراهم گردد.

در ادامه سالاری پس از بازدید از امکان تاریخی و پروژه های منطقه، ضمن قدردانی از پیشگامی شهرداری منطقه 7 در تملک باغات و کاهش بافت فرسوده اضافه کرد: این منطقه باتوجه به هویت تاریخی موجود در آن پتانسیل خوبی به لحاظ تاریخی و فرهنگی دارد، که امیدواریم با همراهی سایر ارگان ها، برگزاری جلسات و پیگیری و برطرف مسائل، گامی بلند در جهت رفاه و معرفی این اماکن به شهفرایندان برداریم.

در جریان این بازدید سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 ضمن اشاره به ویژگی های خاص بافت تاریخی و بافت فرسوده منطقه گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود امیدواریم به نتایج مطلوبی در احیای بنای های تاریخی، توسعه و بهبود فضای فرهنگی و کاهش بافت های فرسوده در این منطقه برسیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 220

به "بازدید میدانی از اماکن تاریخی و بافت فرسوده سطح منطقه 7" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید میدانی از اماکن تاریخی و بافت فرسوده سطح منطقه 7"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید