بهترین بازی های 2020 آیفون

به گزارش مجله انجمن دعوت، سال جاری برای بازی های ویدیویی سال پررونقی بود. با وجود همه گیری ویروس کرونا و خانه نشین شدن بسیاری در سراسر جهان این شرایط برای صنعت بازی های ویدیویی بر خلاف حوزه های دیگر به فرصتی استثنایی تبدیل شد تا آثار خوبی را برای علاقه مندان عرضه کند.

بهترین بازی های 2020 آیفون

سیستم عامل iOS در عرضه بازی های خوب و درخور رضایت کاربران خود همواره پیشتاز بوده است. سال جاری هم میزبان بازی های پیروزی بوده است.

بازی های متنوعی سال جاری در لیست بهترین بازی های iOS هستند. آثاری همچون Genshin Impact و Worlds End Club و SINoALICE و TALES OF CRESTORIA که از جهانی محبوب انیمه ها وارد جهانی بازی ها شده اند و به خوبی جای خالی سبک نقش آفرینی ژاپنی را در برای کاربران سیستم عامل iOS پر نموده اند.

سال جاری شاهد پیروزیت بازی های استراتژی کارتی از جهانهای محبوب و قدیمی تر لیگ آو لجندز و گوئنت برای دستگاه های iOS در کنار ظهور پیروز بازی هایی با سبک و سیاق کاملا نو مانند HoloVista و Felix the Reaper هستیم. همین طور بازی های فان و بامزه همچون Spyder با بازی هایی عمیق و مفهومی تر مثل South of the Circle و If Found هم هر دو پیروز بوده اند. این طور به نظر می رسد که سال 2020 بازی های iOS توانسته است برای سلیقه های مختلف بازی های خوبی داشته باشد.

در ادامه می توانید لیست کامل بهترین بازی های iOS سال 2020 را ببینید.

20. Thronebreaker: The Witcher Tales

19. If Found

18. Good Sudoku

17. Slay the Spire

16. South of the Circle

15. Genshin Impact

14. HoloVista

13. EVE Echoes

12. Kart Rider Rush Plus

11. Pascals Wager

10 .Crying Suns

9. Spyder

8. Worlds End Club

7. Death Come True

6. Felix the Reaper

5. SINoALICE

4. Tales of Crestoria

3. Legends of Runeterra

2. League of Legends: Wild Rift

1. Meteorfall: Krumits Tale

 1. Thronebreaker: The Witcher Tales

سازنده: CD Projekt

استودیوی سی دی پراجکت، بعد از پیروزیت های فراوان بازی Gwent: The Witcher Card Game بود که تصمیم گرفت یک بازی دیگر در این جهانی جادویی بسازد و نتیجه، بازی ثرون بریکر بود که در پاییز 97 برای رایانه های شخصی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه شد. سال جاری نسخه iOS بازی با قیمت 10 دلار عرضه شد و تا به امروز بازخوردهای خوبی هم دریافت نموده است.

داستان بازی ثرون بریکر دوران جنگ میان سرزمین های شمالی با نیلفگارد را روایت می نماید. شما در بازی در نقش میو (Meve) ملکه و فرمانروای سرزمین های لیریا و ریویا قرار دارید و برای حفظ تاج و تخت باید یک ماجراجویی هیجان انگیز را آغاز کنید. در ثرون بریکر، زنجیره ای از تصمیمات در فرایند داستانی بازی تأثیر می گذارند و هر کدام با عواقب مختلف، انتها متفاوتی را در بازی رقم می زنند.

گیم پلی بازی ثرون بریکر بر اساس بازی کارتی گوئنت پایه ریزی شده است و دو بخش استراتژی و کارت بازی نوبتی دارد. در بخش استراتژی شما باید به ماجراجویی در جهانی زیبای بازی بپردازید، مأموریت های فرعی و چالش برانگیز را انجام دهید، به آموزش سربازها و تجهیز آن ها بپردازید و حتی به مردم عادی یاری کنید. در بخش کارتی بازی چیزی که بیش از هر چیزی، حسابی ذهن شما را به چالش می کشد، این است که از کدام کارت ها و به چه ترتیبی بهره ببرید تا بیشترین ضربه را به دشمن وارد کنید.

این بازی کارتی با المان هایی از ژانرهای مختلف همچون نقش آفرینی و استراتژی، هم چنین گرافیک هنری و موسیقی زیبا و گیم پلی آشنای بازی گوئنت، خیلی زود دوست داران جهانی ویچر را مجذوب خود کرد. موسیقی بازی به خوبی با فضای بازی و اتفاقاتی که رخ می دهد، هماهنگ است و بازیکن را غرق گیم پلی می نماید. روایت داستان هم با دیالوگ های مناسب و صداگذاری استادانه ای که دارد به این فضاسازی یاری می نماید.

 1. If Found

سازنده: DREAMFEEL

بازی If Found یک بازی خاص و منحصر به فرد در سبک رمان تعاملی و تصویری است که توسط استودیوی دریم فیل توسعه یافته و شرکت آناپیورنا اینتراکتیو وظیفه انتشار آن را بر عهده دارد.

بازی مفهومی ایف فاند، یک ماجراجویی عمیق و پیچیده را در قالب رمان تصویری زیبایی با جلوه های نقاشی شده با دست را به مخاطب عرضه می نماید.

داستان این بازی در روز 31 دسامبر سال 1996 در یک عمارت مخروبه و نفرین شده در جزیره آشیل آغاز می شود. شما نقش دختر جوانی به نام کاسیو را در بازی دارید که تنها و وحشت زده در این عمارت گیر افتاده است و خاطرات تلخی به صورت کابوس باعث آزار او هستند. همراهی با این شخصیت در بازی و تصمیماتی که در نقش کاسیو گرفته می شود باعث برانگیخته شدن احساسات هر بازیکنی خواهد شد. شاید در ابتدا ماجراجویی ها و عناصر مؤثر بر تصمیمات کمی پیچیده به نظر یرسند، اما در نهایت با پیشرفت در بازی همه چیز منطقی می شود.

در بازی ایف فاند، با مسائل عمیقی همچون هویت، فقدان، پذیرش و پیشرفت روبه رو می شویم که همگی در طول تصمیماتی که از جانب شخصیت اصلی بازی در چالش های مختلف توسط بازیکن گرفته می شوند، به تدریج شکل می گیرد.

 1. Good Sudoku

سازنده: Zach Gage

بازی گود سودوکو دستگاه iOS شما را به وسیله ای برای یادگیری و لذت بردن از بازی ژاپنی سودوکو تبدیل می نماید. طراحی بصری زیبا، سیستم هدایت کاربردی و هوش مصنوعی بازی به شما یاری می نماید تا تجربه خوبی از این بازی اعداد داشته باشید.

بازی گود سودوکو، با امکاناتی که دارد به شما اجازه می دهد تا از روش های سنتی برای حل جدول سودوکو که شامل شمارش هر سطر و ستون است رها شده و به لایه های عمیق تر و جذاب تر این بازی نگاه کنید و جنبه های تکنیکی و ساختارهای پیچیده در این بازی را با دید بهتری ببینید.

در این بازی حتی می توان جدول سودوکویی را که در حل آن مشکل دارید به بازی اضافه نموده و با استفاده از سیستم هدایت بازی و پیشنهادهای کاربردی به حل سختترین جدول ها بپردازید.

 1. Slay the Spire

سازنده: Megacrit

بازی Slay the Spire برای علاقه مندان به سبک بازی های کارتی، استراتژیک و مبارزات نوبتی روگ لایک توسط استودیوی مگاکریت گیمز طراحی و توسعه داده شده است. در این بازی، بازیکنان برای مبارزه با دشمنان خود دسته ای از کارت ها را که شامل قدرت های ویژه و نیروهای جادویی می شود، استفاده می نمایند.

بازی با گیم پلی هیجان انگیز و کلاسیک در یک برج اسرارآمیز جریان دارد که در آن مبارزات و نبردهای زیادی نهفته است. در هر طبقه از این برج دشمنان، آیتم ها، گنجینه ها و المان های خاص و منحصربه فردی در انتظار بازیکنان است. مبارزات به نوبت انجام می شود و در هر نوبت بازیکن یک کارت تازه و سه امتیاز انرژی دریافت می نماید. هر ترکیبی از کارت ها را می توان استفاده کرد به شرط اینکه انرژی لازم برای پرداخت هزینه هر کارت در بازی وجود داشته باشد. در کنار کارت ها، چهار شخصیت منحصربه فرد هم تعریف شده است که می توان بر اساس قدرت و توانایی ها، آن ها را انتخاب کرد. با هر مرحله که پشت سر گذاشته شود، قدرت شخصیت و کارت ها هم به سطح بالاتر ارتقاء پیدا می نماید.

بازی های کارتی، قدمتی چند هزارساله دارند و از دیرباز، کارت های فیزیکی برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت استفاده می ده است. حال و پس از گذشت قرن ها از اختراع کارت های بازی، استودیوهای مختلفی به سراغ این ابزار سرگرمی رفته اند تا از آن ها در جهت سرگرم کردن کاربران بازی های ویدیویی و به خصوص بازی های موبایلی استفاده نمایند. استودیوی مگاکریت گیمز هم سال جاری بازی کلاسیک و محبوب اسلی د اسپایر را به سیستم عامل iOS آورده است.

 1. South of the Circle

سازنده: State of Play Games

ساوث آو د سرکل یک بازی در سبک رمان تصویری درباره موضوعاتی از جمله خاطره، بقا و عواقب بی توجهی به گذشته است. بار احساسی بازی بسیار بالا است و هرچه قهرمان بازی در کوشش برای زنده ماندن است باید با دشمنی به نام ناامیدی هم مبارزه کند.

بازی ساوث آو د سرکل داستان پیتر، از اعضای هیأت علمی دانشگاه کمبریج را روایت می نماید که خود را در کوشش برای بقا در قطب جنوب در دوران جنگ سرد می یابد. پیتر در این بازی با چالش هایی در زمینه خاطرات گذشته و رابطه احساسی اش با کلارا، دوست و همکار صمیمی اش هم روبه رو می شود.

استودیوی استیت آو پلی این بازی را برای سیستم عامل iOS منتشر نموده است. این شرکت بازی سازی برای ساخت بازی، سال ها دست به تحقیق و آنالیز زده است. از جمله کوشش های این شرکت برای ارائه تجربه بهتری از بازی، شامل سفر به قطب جنوب هم می شود. برای دستیابی به نتیجه ای واقعی گرایانه تر از احساسات شخصیت ها در بازی هم از بازیگران مطرح سینما در ساخت بازی و موشن کپچر سه بعدی برای صحنه های مختلف استفاده شده است. در یک کلام، تجربه یک بازی با چنین عمق احساسی برای سیستم عامل iOS از جمله اتفاقات منحصربه فرد سال جاری است.

 1. Genshin Impact

سازنده: miHoYo

استودیوی میهویو سال جاری بازی گِنشین ایمپکت را با کیفیت قابل قبولی برای گوشی های هوشمند منتشر کرد. این بازیِ جهان-باز و خوش ساخت با حال و هوای انیمه ی ژاپنی، چندی پیش برای پلتفرم پی سی و پلی استیشن 4 به صورت رایگان عرضه شده بود.

اگر در این بازی مدتی وقت بگذرانید، متوجه شباهت آن با جهانی بازی زلدا خواهید شد. گرافیک هنری و انیمیشن های زیبا و چشم نواز از خصوصیات مشترک گنشن ایمپکت و د لجند آو زلدا هستند. جهان باز و گیم پلی بازی هم مکانیزم مناسبی برای موبایل دارد و به راحتی به بازیکن اجازه گشت و گذار و انجام فعالیت های مختلف را می دهد.

در بازی گنشن ایمپکت شخصیت های مختلفی برای بازی کردن وجود دارند که هرکدام قابلیت های متفاوت و منحصربه فردی دارند. هم چنین تنوع آیتم ها و سلاح ها در بازی هم بالا است.

 1. HoloVista

سازنده: Aconite

بازی سورئال HoloVista از استودیوی بازی سازی Aconite آنقدر متفاوت است که شاید بهترین تعریف را برای آن یک بازی معمایی روایت-محور دانست.

در این بازی در نقش یک معمار جوان مأموریت دارید تا از فضای مجلل داخل بازی عکاسی کنید. فضایی پر رمز و راز و عجیب که می توان به گشت و گذار و کاوش در هر گوشه آن پرداخت و با یاری دوربین خود پرده از رازهای این سرزمین عجایب برداشت. همه این ها در حالی است که با قهرمان بازی یعنی کارمِن به تدریج به وسیله آنچه در شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارد آشنا می شویم.

 1. EVE Echoes

سازنده: NetEase Games

بازی علمی تخیلی EVE Echoes در حقیقت نسخه موبایلی بازی EVE Online یکی از اولین بازی های آنلاین چند نفره است که در سال 2003 توسط شرکت CCP Games عرضه شده بود. حالا شرکت NetEase با همکاری CCP Games و تصاحب سهام نسخه موبایلی این بازی، اقدام به ساخت و انتشار نسخه بازسازی شده آن برای سیستم عامل iOS نموده است.

در این بازی شما به جهانیی در آینده سفر می کنید. جایی که ماجراجویی های زیادی در اعماق کهکشان در انتظار شماست. نت ایز مدعی شده که بازی، یک سندباکس فضایی است و بنابر این ادعا در این بازی جهانیی گسترده و بسیار عظیم برای تجربه وجود دارد. در بازی EVE Echoes شما در یک جهانی فضایی عظیم در کنار دیگر بازیکنان واقعی از سرتاسر جهان به صورت آنلاین بازی خواهید کرد. وظیفه شما این است که امپراطوری فضایی خود را گسترش داده و مأموریت های مختلفی برای این هدف انجام دهید. از جمله مهم ترین این مأموریت ها تعامل با دیگر بازیکنان، ایجاد اتحادیه های فضایی و مقابله با تهدیدات متعددی است که قرار است برای شما چالش برانگیز باشند.

 1. Kart Rider Rush Plus

سازنده: Nexon

بازی کارت رایدر راش پلاس یک بازی جذاب و دوست داشتنی از استودیوی خوش نام و پیروز نکسون است که سال جاری به صورت رایگان و بعد از مدت ها انتظار عرضه شد.

شخصیت های محبوب از سری بازی های کارت رایدر در این بازی هم حضور دارند و شما را با جهانیی جذاب و رنگارنگ به نوعی در رقابت با بازی ماریو کارت تور روبرو می نمایند. بازی کارت رایدر راش پلاس با ویژگی هایی جذاب و حرفه ای، نه تنها یک بازی سرگرم نماینده، بلکه یک عنوان رقابتی و چالش برانگیز هم است.

این بازی مسابقه ای دو بخش کلی انفرادی و چندنفره دارد. اگر هوادار بخش داستانی باشید می توانید و همراه با شخصیت های محبوب این مجموعه، به ماجراجویی های مسابقه ای بپردازید.در بخش آنلاین و چندنفره هم می توانید با بازیکنان از سراسر جهان رقابت کنید.

 1. Pascals Wager

سازنده: Giant Network

بازی Pascals Wager یک بازی اکشن نقش آفرینی است که در جهانی باستان جریان دارد. استودیوی giant network این بازی را با کیفیت بصری قابل قبولی برای سیستم عامل iOS عرضه نموده است. در بازی می توان با نقش چندین شخصیت پیش رفت و خط داستانی قوی آن را تجربه کرد.

در جهانی بازی شاهد این هستیم که خورشید از آسمان سقوط نموده و به اعماق دریا فرو رفته و تاریکی همه جا را فرا گرفته است. حال موجوداتی که در روشنایی نمی توانستند از لانه هایشان بیرون آیند، فرصت جولان در سرزمین انسان ها را پیدا نموده اند و نیروهای شیطانی قدرت را در دست گرفته اند.

تجربه بازی موبایل Pascals Wager مسیری از مبارزات پرچالش را برای بازیکن به ازمغان می اورد که باید در آن به دنبال رستگاری و نجات جهان از تاریکی باشد و هم زمان با این سفر پر فراز و نشیب غرق در موسیقی متن باشکوه بازی هم خواهد بود.

 1. Crying Suns

سازنده: Humble Bundle

ستارگان گریان عنوان بازی بازی استراتژی خوش ساختی از استودیوی Humble Bundle است که پیش تر برای رایانه های شخصی عرضه شده بود و سال جاری شاهد عرضه آن برای سیستم عامل iOS بودیم.

داستان ستارگان گریان که به نوعی اقتباسی از سری فیلم های سینمایی جنگ ستارگان است، درباره فرماندهی یک سفینه فضایی با خدمه و نیروهای نظامی اش است که در کهکشان در حال گشت وگذار در یک امپراطوری فضایی سقوط نموده اند.این سرزمین درگیر جنگ برای تصاحب قدرت است و بازیکنان باید در موقعیت های مختلف تصمیمات متنوعی بگیرند.

بازی دارای 300 مرحله است که در هر کدام از مراحل چالش ها و مأموریت های متعددی وجود دارد. برای پشت سر گذاشتن مراحل بازی باید با سبک و سیاق بازی های استراتژی آشنایی داشت.

 1. Spyder

سازنده: Sumo Digital

اسپایدر یک بازی ماجراجویی و معمایی است که توسط Sumo Digital طراحی و ساخته شده است.

در بازی اسپایدر شما در نقش یک مأمور مخفی و در قامت روبات عنکبوتی به مأموریت های مختلف خواهید رفت. این روبات در واقع برای سازمان جاسوسی انگلیس و با هدف جلوگیری از قدرت دریافت یک نیروی پلید به نام S.I.N فعالیت می نماید. کنترل شخصیت مأمور شماره 8 یا همان عنکبوت بازی ساده است، اگرچه در حالت وارونه کنترل ها کمی فرق می نماید. همین طور معماهای بازی هم به راحتی قابل حل کردن هستند و از این بابت چالش آنچنانی پیش روی بازیکن نخواهد بود و به سادگی در جریان بازی می توان پیش رفت و جهانی رنگارنگ آن را تجربه کرد.

 1. Worlds End Club

سازنده: Too Kyo Gamers

معرفی و عرضه بازی ورلدز اِند کلاب برای سیستم عامل iOS در سال گذشته خبر خوبی بود. چون کمبود بازی های با تم انیمه در اپل استور حس می شد. این بازی توسط تو کیو گیمز توسعه داده شده است و نوید یک ماجراجویی اکشن و هیجان انگیز ژاپنی را برای کاربران iOS به همراه دارد.

داستان بازی می تواند کمی گیج نماینده و پیچیده به نظر بیاید، اما این پیچیدگی در نهایت تجربه مثبتی را رقم می زند. بازی از انتها، آغاز به روایت وقایع می نماید و به تدریج به اتفاقات گذشته برمی شود.

شخصیت های جذاب، داستان و روایت متفاوت و جالب و جهانیی رنگارنگ تجربه ای دوست داشتنی را برای بازیکن رقم می زند.

 1. Death Come True

سازنده: Izanagi Games

بازی Death Come True از جمله بازی های ماجراجویی در سبک تعاملی است که به وسیله استودیوی ژاپنی ایزاناگی گیمز (IzanagiGames) تهیه و توسعه داده شده است.

بازی های تعاملی در حقیقت به مثابه یک فیلم سینمایی هیجان انگیز هستند که درست مثل هر فیلم یک داستان اصلی و چندین شخصیت دارند. چیزی که این فیلم سینمایی را به یک بازی تبدیل می نماید، توانایی شما برای ایفای نقش به عنوان شخصیت اصلی داستان است. داستان بازی به صورت خطی دنبال می شود اما در خیلی از مواقع این داستان احتیاج به تصمیم گیری های شخصیت اصلی بازی یا همان پروتاگونیست دارد. مسؤولیت این تصمیم گیری ها با شما خواهد بود!

داستان بازی از یک هتل مجلل در جایی از کشور ژاپن آغاز می شود. قهرمان داستان که پسری جوان است، در یک اتاق عظیم خوابیده است که صدای تلفن او را بیدار می نماید. پشت تلفن نگهبان هتل است که به او می گوید اگر مسئله ای برایتان پیش آمده به اینجا مراجعه کنید، اما او خیلی ناگهانی متوجه می شود که هیچ چیز به یاد نمی آورد! اولین چیزی که او بعد از کمی جستجو پیدا می نماید، زنی جوان در این اتاق است که دستانش بسته شده است و سپس کسی درب اصلی اتاق را می زند. از حالا داستان اصلی آغاز می شود و شما باید با انتخاب های خود از میان چند گزینه داستان بازی را جلو ببرید. نباید فراموش کنید که اغلب این انتخاب ها ممکن است به کشته شدن شخصیت اصلی بازی منجر شود. بنابراین شاید بهتر باشد در بازی Death Come True خودتان را واقعا جای شخصیت اصلی بازی قرار دهید و انتخاب های درستی داشته باشید.

بازی با زبان اصلی ژاپنی منتشر شده اما زیرنویس ها و آیتم های انتخابی بازی به زبان انگلیسی هستند. علاقه مندان به فیلم های جنایی و بازی های سبک ماجراجویانه و داستانی قطعا از این بازی بسیار زیبا و سرگرم نماینده لذت خواهند برد.

 1. Felix the Reaper

سازنده: Deadalic Games

بازی فلیکس د ریپر ساخته شرکت ددالیک گیمز است. انیمیشن های بازی در عین سادگی بسیار زیبا طراحی شده اند و در هر مرحله از بازی، حل کردن معماهای مختلف را به تجربه ای لذت بخش تر تبدیل می نمایند.

در بازی، شما در نقش موجودی به نام فلیکس هستید که به مانند فرشته مرگ وظیفه دریافت جان انسان های روی زمین را دارد. با این حال فیلکس موجودی بسیار دوست داشتنی است و به خاطر علاقه زیادی که به رقصیدن دارد، در حین مأموریت های خود همواره در حال گوش دادن به موسیقی است و به شکل بامزه ای می رقصد. نکته ای که فلیکس را از دیگر هم نوعانش متمایز می نماید این است که او عاشق یکی از انسان های روی زمین شده اما طبق گفته مربی او عشق بین یک انسان و فرشته مرگ بر خلاف قوانین وزارت مرگ (Ministry of Death) است.

در بازی شاهد معماهای مختلفی هستیم که باید توسط فلیکس حل شوند. ساختار حل کردن این معماها یکسان است و در بعضی مراحل تا حدی سخت می شود. با شخصیت دوست داشتنی، داستان جالب و متفاوت و موسیقی و صداگذاری زیبا با فلیکس همراه شده و به دریافت جان انسان های فانی در بازی بپردازید.

 1. SINoALICE

سازنده: Pokelabo

بازی SINoALICE یک بازی ژاپنی دیگر در لیست ما است. این بازی ساخته استودیوی Pokelabo است که در سبک نقش آفرینی برای سیستم عامل iOS توسعه داده شده است.

بازی در جهانیی فانتزی و تاریک جریان دارد که کارگردانی هنری آن با کارگردان مشهور ژاپنی یوکو تارو است. تجربه ای از داستان های حماسی و افسانه ای که با موسیقی متناسب با فضای حاکم در بازی، شما را به سفری درونی از شخصیت های مختلف و خواسته های آن ها می برد.

 1. Tales of Crestoria

سازنده: Bandai Namco

بازی Tales of Crestoria ساخته استودیوی خوش نام باندای نامکو عنوانی در سبک نقش آفرینی است که در جهانی سری بازی های Tales جریان دارد. سال جاری نسخه جدید این بازی با داستان بهتر و شخصیت های جدید طراحی و برای گوشی های هوشمند عرضه شد که ماجراجویی های نسبتا جالبی برای بازیکنان ارائه می نماید.

این بازی با الهام از جهانی انیمه و مانگا طراحی شده است و تنها حالت بازی به صورت آفلاین و تک نفره است. گیم پلی کلاسیک نقش آفرینی ژاپنی (JRPG) و مبارزه های نوبتی با داستان پندآموز همراه شده و تجربه ای فراموش نشدنی را رقم زده است.

 1. Legends of Runeterra

سازنده: Riot Games

استودیوی رایوت گیمز سال جاری سال پرکاری داشته و در کنار پروژه های دیگر بازی کارتی و خوش ساخت Legends of Runeterra را برای گوشی های هوشمند توسعه داده است. این بازی یک اثر استراتژی و کارتی است که در جهانی بازی League of Legends جریان دارد. بازی لیگ آو لجندز از بهترین ها و محبوب ترین بازی ها در سبک موبا است که بازیکن هایی از سراسر جهان همواره در آن به رقابت با هم مشغول هستند.

بازی لجندز آو رانترا با گیم پلی مهیج و جذاب از بهترین های سیستم عامل iOS سال جاری بود که در آن مهارت و خلاقیت بازیکن عامل پیروزیت اش در بازی است. کارت های انتخابی بازیکن هر کدام سبک خاص خود را دارند و ترکیب مناسبی از این قهرمان ها دشمن را با شکست روبرو می نماید. در هر دور از بازی دسته ای از کارت ها به بازیکن داده می شود و او باید بر اساس استراتژی خود و شناخت قهرمان های کارت ها اقدام به انتخاب ترکیب مناسب کند.

جلوه های بصری بازی به همراه موسیقی حماسی زیبا به خوبی با هم هماهنگ هستند. هم چنین صداگذاری های عالی و بی نقص به طور هنرمندانه ای فضای بازی را دلپذیرتر نموده است.

 1. League of Legends: Wild Rift

سازنده: Riot Games

بازی League of Legends: Wild Rift نسخه رسمی از مجموعه مجبوب لیگ آو لجندز و اولین بازی موبایلی از این مجموعه برای پلتفرم موبایل است که استودیوی آمریکایی رایوت گیمز کار توسعه و انتشار آن برای iOS را به عهده دارد. این بازی به صورت آزمایشی و محدود در دسترس نهاده شد تا برای انتشار کامل اماده شود.

بازی League of Legends: Wild Rift یکی از بازی های چند سال اخیر برای گوشی های هوشمند است که بسیاری منتظر آن بودند. استودیوی Riot Games با ساخت این نسخه موبایلی از سری بازی های محبوب خود یعنی لیگ آو لجندز به یک رقیب جدی برای بازی های استراتژی موبایل تبدیل شد.

این بازی یک عنوان استراتژی با المان های نقش آفرینی است که به صورت چندنفره و آنلاین انجام می شود. شما در نقش قهرمان های معروف جهانی لیگ آو لجندز هستید و به نبردهای گروهی می پردازید. بدیهی است که هر شخصیت ویژگی های مخصوص به خود را دارد و این به سلیقه شما بستگی دارد که از چه شخصیتی بهره ببرید.

بخش گرافیکی بازی یکی از نقاط قوت اصلی آن است که تا حد امکان به نسخه اصلی این بازی شباهت دارد. طراحی های سه بعدی و گیم پلی پویا تجربه ای منحصر به فرد از یکی از برترین بازی های استراتژی موبایلی را در این بازی رقم زده است.

 1. Meteorfall: Krumits Tale

سازنده: Eric Farraro

Meteorfall: Krumits Tale یک بازی دیگر از مجموعه بازی های Meteorfall است که بعد از انتشار نسخه اول یعنی Meteorfall: Journeys ساخته و منتشر شده است. بازی از نظر کلی شباهت خیلی زیادی به قسمت قبلی دارد اما این بار شاهد گسترده تر شدن بخش های بازی، شخصیت های بیشتر و داستانی متفاوت هستیم.

در این بازی که در سبک کارتی است به جهانیی فانتزی و خیالی در یک سیاهچاله عظیم سفر می کنید و داستانی حماسی که البته به عناصر طنز آمیخته شده را تجربه می کنید. داستان بازی درباره قهرمان هایی است که با شخصیت منفی داستان که یک موجود پلید به نام Uberlich است بر سر حفاطت از جهان و نجات آن در تقابل هستند. مراحل اصلی بازی همگی در قالب رقابت های کارتی دنبال می شود و به همین خاطر بازیکن باید درک مناسبی از مبارزه های کارتی داشته باشد و با استراتژی های مخصوص در نبردها از نیروهای خود به درستی استفاده کند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 238

به "بهترین بازی های 2020 آیفون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین بازی های 2020 آیفون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید