تغییر رفتار خریداران در عقبگرد بازار مسکن

به گزارش دعوت، تهران (پانا) - نحوه روبروه بخش زیادی از خریداران در بازار مسکن تغییر کرد، وضع بازار مسکن پایتخت در دو سمت عرضه و تقاضا طی ماه های گذشته با تغییراتی روبرو شده است.

تغییر رفتار خریداران در عقبگرد بازار مسکن

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش دنیای اقتصاد، تحقیقات میدانی نشان می دهد طی چند ماه گذشته پس از اینکه جهش قیمتی بازار مسکن عقبگرد کرد و این بازار با یک ثبات قیمتی روبرو شد، نوع رفتار بعضی خریداران نیز تغییر نموده است.

پس از این ثبات قیمتی، نتیجه آنالیز ها از نحوه روبروه خریداران مسکن در بعضی از نقاط پرتقاضا و پرمعامله حاکی از آن است که خریداران واقعی بازار اگر تا حدود سه ماه پیش کوشش می کردند زودتر سرمایه خود را به ملک تبدیل نمایند تا مبادا قدرت خرید آنها به واسطه تداوم افزایش قیمت ها، کاهش یابد؛ اما طی این مدت به تدریج بیشتر با مراجعه به واسطه های ملکی در جست وجوی پایین ترین کف قیمتی برای ورود به بازار هستند.

به اعتقاد واسطه های ملکی در مناطق مصرفی که حدود 25 درصد از کل معاملات پایتخت را به خود اختصاص می دهند، در حال حاضر مراجعه نماینده به واسطه های ملکی وجود دارد؛ اما به ندرت این مراجعات تبدیل به فروش قطعی می گردد. به گفته واسطه های ملکی در محلات مختلف این مناطق، قیمت مسکن حتی در دی ماه نیز نسبت به آذرماه در بعضی از فایل های عرضه شده، با افت روبرو بوده که با این حال تعداد کمی از مراجعات منتج به قرارداد می شوند. مهم ترین علت تثبیت و در بعضی مقاطع کاهش قیمت مسکن طی حدود سه ماه گذشته، کاهش ریسک های غیرمالی تحت تاثیر تغییر و تحولات سیاسی اتفاق افتاده در سطح بین المللی و به تبع آن کاهش ریسک های مالی در بازارهای مختلف است که اثر آن در بازار مسکن هم منعکس شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 336

به "تغییر رفتار خریداران در عقبگرد بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر رفتار خریداران در عقبگرد بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید