خبرنگاران حریم تخصصی خطوط نفت، آب و گاز استان اصفهان به دستگاه ها اعلام گردد

به گزارش دعوت، اصفهان - خبرنگاران - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: حریم تخصصی خطوط انتقال نفت، آب، گاز و شبکه های برق و دیگر موارد در استان باید برای پیشگیری از بروز هرگونه حادثه ای به دستگاه های مربوطه اعلام گردد.

خبرنگاران حریم تخصصی خطوط نفت، آب و گاز استان اصفهان به دستگاه ها اعلام گردد

منصور شیشه فروش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دعوت با اشاره به بروز حادثه شکستگی خط انتقال نفت مارون به اصفهان در منطقه مرکز انتقال نفت روستای گندمکار شهرستان اردل از توابع استان چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: با توجه به اینکه یکصد کیلومتر از این خطوط از اصفهان عبور می نماید ضروری است تا شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت اصفهان اقدام به حفاظت از این خطوط در برابر حوادث احتمالیکند.

وی بیان نمود: استان اصفهان با حوادث مختلفی از جمله فرونشست، سیل و خیلی از حوادث طبیعی دیگر روبرو است بر این اساس ضرورت دارد تا خطوط لوله آن در برابر حوادث نیز ایمن گردد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از اعزام 2 دستگاه خودروی اطفاء حریق از پالایشگاه اصفهان برای مهار آتش سوزی خط لوله انتقال نفت مارون به اصفهان در مرکز انتقال نفت گندمکار در محدوده استان چهارمحال و بختیاری اطلاع داد.

وی به بیان اینکه مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به آمادگی استان برای ارائه هرگونه امدادرسانی به منطقه مورد نظر گفت: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان هم اکنون در آنجا حضور دارد و اجرای اقدامات لازم را با موضوع استان چهارمحال و بختیاری انجام می دهد.

وی گفت: با وقوع این حادثه هیچ مسئله ای در پالایشگاه اصفهان و هیچ مشکل زیست محیطی در حوضه زاینده رود ایجاد نشده، چون حادثه در این منطقه روی نداده است.

به گزارش دعوت، پیش از ظهر روز یکشنبه(23 آذر) خط لوله نفت مارون به اصفهان در منطقه تلمبه خانه روستای گندمکار شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری دچار شکستگی و ورود حجم قابل توجهی نفت به چشمه سرخون و اراضی اطراف آن شد و در پی آن در بعضی از مناطق به سبب پخش گاز ناشی از نفت رهاشده، آتش سوزی رُخ داد.

خط لوله مارون - اصفهان یکی از مهمترین خطوط انتقال نفت خام کشور است که با تامین خوراک پالایشگاه اصفهان و بخشی از خوراک پالایشگاه های تهران و تبریز، نقشی مهم در تامین سوخت مورد احتیاج کشور ایفا می نماید.

روزانه 550 هزار بشکه نفت خام از میدان نفتی مارون خوزستان به وسیله این خط لوله 32 اینچی به طول 430 کیلومتر از راستا استان های خوزستان، چهارمحال بختیاری و اصفهان وارد پایانه اصفهان می گردد.

از این میزان 375 هزار بشکه نفت خام به وسیله یک رشته خط به انبارهای پالایشگاه اصفهان منتقل و 175 هزار بشکه نفت خام مازاد پالایشگاه اصفهان به تهران و تبریز منتقل می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 198

به "خبرنگاران حریم تخصصی خطوط نفت، آب و گاز استان اصفهان به دستگاه ها اعلام گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حریم تخصصی خطوط نفت، آب و گاز استان اصفهان به دستگاه ها اعلام گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید