رود بولتون در انگلیس؛ رودی که مردم را می بلعد

به گزارش مجله انجمن دعوت، بولتون استرید، نام رودخانه ای در انگلیس است که جان بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان را با ظاهر آرام و بی گناه خود گرفته است. برای آشنایی با این رودخانه خطرناک، در خبرنگاران همراه ما باشید.

رود بولتون در انگلیس؛ رودی که مردم را می بلعد

جایی در بین برج باردن و منطقه بولتون ابی، در یورکشایر انگلیس، یکی از خطرناک ترین تله های طبیعت نهفته است. رودخانه ای به ظاهر معصوم و بی گناه با عرض دو متر که آن را باریکه بولتون می نامند.

اما در زیر سطح این رود به ظاهر بی آزار، نوعی شکاف با جریان های آبی شدید وجود دارد که شبیه به یک مکنده قوی عمل می کند و هر کس که خواسته یا ناخواسته به درون آن بیفتد را محکوم به مرگی قطعی می کند.

گفته می شود هر کس که به درون این رودخانه افتاده است، نه تنها زنده برنگشته است، بلکه دست هیچکس به جسد او هم نرسیده است. حتی یک نفر!

برای اینکه بهتر متوجه شویم یک رودخانه ی نه چندان پهناور، این معروفیت و آوازه را از کجا برای خود دست و پا کرده است، باید چند قدم سربالایی، برخلاف جهت رودخانه قدم بزنیم. در حدود کمتر از 100 متر که می رویم، این رودخانه کوچک به یکباره تبدیل به رودخانه ای به عرض 100 متر می شود.

این همان رودخانه وارف است که از سراسر یورکشایر می گذرد اما وقتی به منطقه بولتون ابی می رسد، این رودخانه باید از شکافی باریک عبور کند و به همین دلیل، آب شدت و عمق زیادی پیدا می کند.

اما نکته این ماجرا اینجا است که در زیر سطح آب، خبری از این شکاف نیست و به صورت شبکه های پیچ در پیچ و غار مانند است که الباقی آب رودخانه را در خود نگه داشته است. هیچکس نمی داند عمق این رود کوچک چقدر است.

این رود به ظاهر خیلی آرام و کم عمق است. به همین دلیل، گردشگران و بازدیدکنندگانی که به اینجا می آیند تصور می کنند چون عرض این رود کم است و می شود به راحتی از روی آن پرید، پس عمق آن نیز بیشتر از زانو نیست.

روی درختان نزدیک این منطقه به وفور می توان تابلوهای خطر را دید که به مردم در مورد این رود اخطار داده است تا از پریدن از روی این شکاف صرف نظر کنند.

با این حال، هر از گاهی خبر ها و ماجراهای غم انگیزی از کسانی که پایشان لیز خورده و به اعماق این شبکه ها و غارهای زیر آب کشیده شدند، به گوش می رسد.

پس از مرگ یک کودک 8 ساله در این منطقه در سال 2010، یک افسر پلیس در این مکان نگهبانی می دهد.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 781

به "رود بولتون در انگلیس؛ رودی که مردم را می بلعد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رود بولتون در انگلیس؛ رودی که مردم را می بلعد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید