خیابان و دروازه سنت میکایل در کجا واقع شده است؟

به گزارش مجله انجمن دعوت، از اصالت و زیبایی های خیابان و دروازه سنت میکایل چه می دانید؟

دروازه میکایل در براتیسلاوای اسلواکی، تنها دروازه ای است که از قلعه های قرون وسطایی حفظ شده و در میان قدیمی ترین ساختمان های شهر واقع شده است.

خیابان و دروازه سنت میکایل در کجا واقع شده است؟

آن در سال 1300ساخته شده است، شکل فعلی آن در نتیجه بازسازی باروک در سال 1758 است، زمانی که مجسمه سنت میکایل و اژدها در بالای آن گذاشته شدند. برج اسلحه، نمایشگاه برجسته شهر براتیسلاوا است.

دروازه سنت میکایل

در قرون وسطا شهر با دیوارهای محکم محاصره شده بود و ورود و خروج به وسیله یکی از چهار دروازه های سنگین میسر بود. در سمت شرقی شهر، دروازه لورین، که به نام سنت لارنس نامگذاری شده بود و در جنوب آن دروازه ماهیگیران (Halász kapu) (Rybná brána) وجود داشت.

این کوچکترین دروازه بین چهار دروازه بود که عمدتا ماهیگیران ماهی های رودخانه دانوب از آن به شهر وارد می شدند. در سمت غرب آن دروازه Vydrica وجود داشت، که از آنجا که مانند یک تونل تاریک و طولانی بود، دروازه تاریکی و یا دروازه سیاه نامیده می شد.

در شمال شهر، دروازه سنت میکایل و کلیسای سنت میکایل (در خارج از دیوار شهر) نهاده شده بود. بعدها مواد حاصل از آن در ساخت دیوارهای شهر مورد استفاده نهاده شد.

برای سفر به اسلواکی و بازدید از این جاذبه توریستی، می توانید از تور اروپا مجله انجمن دعوت بازدید نمایید.

تاریخچه خیابان و دروازه سنت میکایل

تاریخ دروازه سنت میکایل به اواخر قرن 13 می رسد و اولین سند نوشته شده در خصوص وجود آن به سال 1411 می رسد. استحکامات مقابل دروازه سنت میکایل به وسیله یک پل متحرک بر روی یک خندق مسدود شده بود و بعدها بازسازی شد. ورودی آن با یک در ورودی قلعه های قدیم، همراه با یک درب چوبی بسته شده بود.

در حین فرمانداری 19 پادشاه مجارستانی (1863-1563) در براتیسلاوا (Pressburg) (Pozsony)، حاکم با همراهان خود از راه دروازه ویدریکا وارد می شد، در کلیسای جامع سنت مارتین تاجگذاری می کرد و دروازه سنت میکایل یکی از توقفگاه های فرمانروایی بود که پادشاه تازه در طول مرنام در آنجا قول سوگند پادشاهی خود را به اسقف اعظم متعهد می شد.

برج دروازه در سالهای 1529-34 تخریب شد و سپس در سال های 1753 تا 588 به شکل فعلی بازسازی گشت. این در آخرین بازسازی بود که مجسمه سنت میکایل در بالای برج نهاده شد. برج سنت میکایل دارای 56 یارد (51 متر) است.

برای اقامت در این کشور و کسب اطلاعات بیشتر پست مجله انجمن دعوت درباره اخذ ویزای شنگن را مطالعه کنید.

دروازه نام خود را از کلیسای سنت میکایل و جایی که مردم از آن وارد شهرمی شدند، گرفت. در بیرون دروازه یک پل است که در بالای دیوار شهر واقع شده است.

داخل دروازه یک نشانه گوتیک سنگی است که بیان می نماید که برج به وسیله شورای شهر و جمعیت براتیسلاوا در سال 1758 تعمیر شده است. امروزه یک جهت تاج دار تاریخی برجسته از دروازه راهنمایی می گردد.

استحکامات مجتمع

دروازه میکایل مرکز یک سیستم سنگر بندی بزرگتر بود که شامل دو حلقه دیوارهای شهر، دو باستیون، یک برج و باروی قلعهء شهر و یک پل فروکش بر روی خندق آبی بود.

در حالی که دیوارهای شهر در این بخش از شهر ناپدید شده اند، برج و باروی قلعهء شهر به جای مانده است، اگر چه تا حدودی به سمت خانه های اطراف ساخته شده است.

پل فروکش بعدا به وسیله یک چوب و سازه آجری جایگزین شد که امروز به نام پل میایکل شناخته می گردد. پل میکایل در سال 1727 ساخته شده است و قدیمی ترین پل در این شهر است.

این منطقه بعلاوه آخرین قطعه به جای مانده از خندقBratislava را شامل می گردد که نیمی از آن ها از سال 2006 در معرض عموم نهاده شده و نیمه دیگر به دلایل ناشناخته بسته باقی ماند.

امروز برج و باروی قلعهء شهر در بخشی از خانه ای در خیابان Michalská ساخته شده است. پنجره ها (سوراخ ها) که در ناحیه خندق قرار داشتند، که تا اواخر سال 1960 دیده می شدند، در حال حاضر کاملا پوشیده شده اند.

موقعیت خیابان و دروازه سنت میکایل

خیابان و دروازه سنت میکایل آخرین دروازه ایستا در براتیسلاوا است. همانطور که یکی از ورودی های اصلی شهر قدیمی است، شما قطعا باید از آن بگذرید! حتی اگر قصد آن را نداشته باشید!

هنگامی که از خیابان ها به سمت دانوب حرکت می کنید با کافه ها، رستوران ها و مغازه های منحصر به فرد شلوغی روبرو می شوید. حتما از موزه طبقه بالای برج میکایل تماشا نمایید. آن یک چشم انداز عالی از شهر را ارائه می دهد!

خیابان و دروازه سنت میکایل در بالای خیابان Michalska واقع هستند. بسیاری از مردم همواره در اطراف آن قدم می زنند و عکس برداری گردشگران در این محل بسیار رایج است.

چه چیزی را در اطراف خیابان و دروازه سنت میکایل بینید؟

شما از خیابان ابچودنا یا کاخ ریاست جمهوری (کاخ گراسالکویچ)، به وسیله یک پل عابر پیاده کوچک به دروازه نزدیک خواهید شد. آن در قرن 17 ساخته شده است.

شما می توانید مردمی را که سوغاتی می فروشند، نوازندگانی که با ابزار های مختلف موسیقی می نوازند و یا آواز می خوانند، و حتی گدایی که برای کسب عایدی کوشش می نماید را ببینید.

در سمت چپ پل، یک پارک سبز کوچک وجود دارد که با ساختمان های قدیمی احاطه شده است. در تابستان آن یک باغ بسیار سرسبز جلوه می نماید.

هنگام قدم زدن در دروازه، به بالا نگاه کنید و برج میکایل را ببینید. آن به ارتفاع 51 متر و دارای 7 طبقه است. درست زیر آن یک دایره طلایی وجود دارد که به عنوان کیلومتر صفر شناخته می گردد. آن فاصله براتیسلاوا را از 29 مرکز دیگر نشان می دهد.

خیابانی که پیش رو دارید، همواره شلوغ و پرتردد است و با ساختمان های رنگارنگ، مغازه های کوچک و کافه ها مجذوب کننده گشته است.

برای تماشا تصاویر زیبا، حتما از Musem of Arms در برج میکایل بازدید کنید. شما یک عرشه مراقبت را در بالای آن خواهید دید. آن یک نمایش پانوراما را از کل شهر قدیمی فراهم می نماید.

خیابان عاشقانه باستووا براتیسلاوا

هنگامی که موزه را ترک می کنید، می توانید به سمت شهر قدیمی بروید و یا به سمت خیابان باستووا این خیابان کوچولو بروید. آن را به عنوان کوچک ترین و عاشقانه ترین خیابان در براتیسلاوا می دانند. آن یکی از برترین راه ها برای پیاده روی به سمت قلعه است.

اسلواکی به خاطر ییلاقات زیبای آن، رودخانه های وحشی، کوه ...

ادامه مطلب

اسلواکی یک کشور محصور در مرکز اروپا است. این منطقه به وسیله له...

ادامه مطلب

منبع: ژیوار
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 818

به "خیابان و دروازه سنت میکایل در کجا واقع شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان و دروازه سنت میکایل در کجا واقع شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید