عوامل تهدیدکننده سلامت پوست

به گزارش دعوت، دلایل اساسی بیماری های پوستی برای هر فرد متفاوت است، در ادامه به بعضی از عوامل که به طور مستقیم بر تخریب و پیری پوست اثر می گذارند اشاره خواهیم کرد.

عوامل تهدیدکننده سلامت پوست

به گزارش دعوت از دعوت، پوست عظیم ترین اندام بدن انسان و نخستین سد دفاعی ما در برابر عوامل خارجی محسوب می گردد.

زیبایی و درخشش پوست با گذشت زمان و افزایش سن تغییر می نماید. جدا از پیری زودرس، شما باید دشمنان سلامت پوست خود را به دلیل خطراتی که برای این اندام ایجاد می نمایند بشناسید.

دلایل اساسی بیماری های پوستی برای هر فرد متفاوت است، در ادامه به بعضی از عوامل که به طور مستقیم بر تخریب و پیری پوست اثر می گذارند اشاره خواهیم کرد:

افرادی که به میزان زیاد غذا های چرب مصرف می نمایند می توانند عوارض مختلفی از بروز آکنه تا التهابات پوستی یا حتی ضخیم شدن لایه های خارجی پوست را تجربه نمایند.

زمانی که وزن اضافه می کنید، فیبر های کش سان پوست کشیده می شوند. اگر پوست بیش از حد و سریع کشیده گردد، فیبر ها می توانند دچار شکستگی و آسیب پوستی شوند پس اطمینان از این که تغییرات وزن به تدریج و با روشی سالم انجام می شوند، اهمیت دارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف منظم کافئین می تواند سطح کورتیزول شما را افزایش دهد و این موضوع ممکن است با ایجاد التهاب روی پوست شما تأثیر بگذارد.

پرتو های فرابنفش خورشید در تماس با پوست می توانند موجب آسیب دیدگی آن شوند. پرتو های خورشیدی یکی از بدترین دشمنان سلامت پوست انسان در نظر گرفته می شوند. کم آبی مداوم پوست به تدریج لایه درم را که لایه میانی و اصلی ترین لایه پوست است، از بین می برد.

بی تردید، تنباکو یکی از جدی ترین دشمنان سلامت پوست انسان است. پزشکان می توانند افراد سیگاری را که مدت زمان طولانی این عادت مضر را دنبال نموده اند، از روی چین و چروک عمیق تر پوست، پوست نازک تر و کدر آن ها تشخیص دهند.

آلودگی محیط یکی دیگر از دشمنان اصلی سلامت پوست است به طور کلی ناخالصی های موجود در هوا می توانند موجب مسدود شدن منافذ پوست شوند. یکی از شایع ترین عوارض این شرایط بروز آکنه است، اما امکان مواجهه با عوارض شدیدتر نیز وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 145

به "عوامل تهدیدکننده سلامت پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل تهدیدکننده سلامت پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید