فوتبال ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد

به گزارش مجله انجمن دعوت، اکنون یک مطالعه تازه نشان می دهد که فوتبال ممکن است خطر ابتلاء به بیماری پارکینسون را حتی در بین بازیکنان دبیرستانی و دانشگاهی افزایش دهد.

فوتبال ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد

مایکل آلوسکو، استادیار عصب شناسی در دانشگاه بوستون، می گوید: بیماری پارکینسون معمولاً در بوکسور ها گزارش شده است، اما ما این ارتباط را با جزئیات زیاد در فوتبال آنالیز نکرده ایم. این شواهد نشان می دهد بین فوتبال و مسائل عصبی در اواخر زندگی ارتباط وجود دارد.

عامل مشترک احتمالی در این دو ورزش، ضربه به سر است. پارکینسونیسم یک اصطلاح کلی برای گروهی از اختلالات عصبی است که منجر به مسائل حرکتی می گردد. بیماری پارکینسون شایع ترین نوع آن است. علائم عبارتند از لرزش، سفتی، گام برداشتن و حرکت آهسته.

برای این مطالعه، محققان 1875 ورزشکار، از جمله 729 مرد که فوتبال بازی می کردند، عمدتاً در سطح آماتور، و 1146 مرد که ورزش های دیگر را انجام می دادند، ارزیابی کردند. همه شرکت نمایندگان در مطالعه آنلاین روی افراد مبتلا به پارکینسون و بدون بیماری پارکینسون، ثبت نام کردند.

محققان دریافتند مردانی که سابقه بازی فوتبال را داشتند 61 درصد بیشتر در معرض ابتلاء به پارکینسونیسم یا بیماری پارکینسون بودند. این یافته ها حتی پس از اینکه محققان سایر عوامل خطر شناخته شده را کنترل کردند، وجود داشت. این مطالعه نشان داد که هر چه مردان طولانی تر بازی نمایند، این احتمال در آن ها بیشتر می گردد.

منبع:مدیسن نت

منبع: فرارو
انتشار: 25 مرداد 1402 بروزرسانی: 25 مرداد 1402 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 1096

به "فوتبال ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد" امتیاز دهید

1 کاربر به "فوتبال ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال ریسک ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید