قیمت برق در ایتالیا سر به فلک کشید

به گزارش مجله انجمن دعوت، اتحادیه ملی مصرف کنندگان ایتالیا از افزایش بی سابقه بهای برق در این کشور خبر داد.

قیمت برق در ایتالیا سر به فلک کشید

اتحادیه ملی مصرف کنندگان ایتالیا روز سه شنبه گفت تعرفه های برق در ایتالیا در ماه گذشته شاهد رکوردی در افزایش بود و به صورت سالانه از 136 درصد فراتر رفت.

به گزارش وبگاه آر تی، در ماه سپتامبر، قیمت برق در رتبه بندی گران ترین کالا ها و خدمات که این اتحادیه مرتباً بر اساس داده های مؤسسه ملی آمار ایتالیا جمع آوری می کند، در صدر قرار گرفت.

در رده محصولات غیرخوراکی، پس از قیمت برق، هزینه سفر هوایی در اروپا قرار گرفته است که طی یک سال گذشته، 128 درصد افزایش یافته است. هزینه پرواز های بین قاره ای در جایگاه سوم قرار گرفته است که قیمت آن تقریباً دو برابر (97.4%) شده است. تعرفه گاز نیز در ماه سپتامبر قدری کمتر از 64 درصد افزایش یافته است.

در مورد محصولات غذایی، روغن های گیاهی (به استثنای روغن زیتون) در صدر جدول قرار گرفته اند که تقریباً 60 ٪ افزایش قیمت داشتند. قیمت کره و برنج نیز به ترتیب 38 درصد و 26.7 درصد افزایش یافتند. سایر مواد غذایی که بیش از 20 درصد افزایش قیمت داشته اند عبارتند از: ماکارونی، شیر، آرد و سبزیجات اصلی.

ماسیمیلیانو دونا، رئیس اتحادیه مصرف کنندگان گفت: تن ها برای غذا و نوشیدنی، هر خانواده ایتالیایی به طور میانه سالانه 660 یورو بیشتر پرداخت خواهد کرد.

وی اضافه کرد که خانواده هایی که دو فرزند دارند باید 900 یورو (885 دلار) بیشتر و کسانی که سه فرزند دارند، باید 1075 یورو (1057 دلار) بیشتر بپردازند.

داده های مؤسسه ملی آمار ایتالیا نشان می دهد که تورم در ایتالیا در ماه سپتامبر به صورت سالانه به 8/9 درصد رسیده است. در همین حال، سبد مصرف کننده در طول سال 10/9 درصد افزایش داشته است. چنین افزایش بالایی در قیمت مواد غذایی اساسی و کالا های شخصی از سال 1983 در ایتالیا ثبت نشده است.

مجله انجمن دعوت بین الملل اروپا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 مهر 1401 بروزرسانی: 30 مهر 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 971

به "قیمت برق در ایتالیا سر به فلک کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت برق در ایتالیا سر به فلک کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید