کشف شیء عجیب و مرموز در بیابان آمریکا

به گزارش دعوت، 2020 هنوز کارش با ما تمام نشده است! جمله ای که بسیاری از کاربران توئیتر پس از کشف یک مونولیت فلزی با لحن های مختلفی آن را به سخره گرفتند یا حتی آن را ترسناک تلقی کردند.

کشف شیء عجیب و مرموز در بیابان آمریکا

ماجرا از جایی آغاز شد که یک گشت هلیکوپتر آمریکایی در تاریخ 18 نوامبر حین ماموریت و شمارش گوسفندان صحرای یوتا با یک شیء فلزی عجیب روبرو شدند که پس از بازگشت و بازرسی معین شد که این شیء یک مونولیت فولادین ضد زنگی است که حدود دوبرابر قد یک انسان معمولی بزرگی دارد.این شیء به طور دقیق تر در صخره های سرخ، جنوب غربی بیابان یوتا و در ایالت یوتا واقع شده است.

البته نکته حائز اهمیت پیرامون این شئ فلزی مرموز این است که دست کم قدمتی 4 ساله دارد. زیرا که ماموران مربوطه برای معین کردن زمان نصب این شیء در بیابان به این موضوع پی بردند که از سال 2016 این جسم در خاک آمریکا وجود داشته و تا 18 نوابر سال 2020 از چشم همگان به دور بوده است.

نظریه های شایع درباره مونولیت فلزی

اکنون که این مونولیت حواس بسیاری را به خود مشغول نموده است نظریه های مختلفی نیز مبنی بر منشأ آن مطرح می شود که طور خلاصه در این 3 گروه جای می گیرند.

فضایی ها؛ جذاب ترین اما نامحتمل ترین نظریه: کم نبوده تعداد اشخاصی که این شیء ناشناخته را متلعق به فرازمینی ها دانسته اند و بر این باور بودند که فضایی ها برای دلایلی چون ارتباط با کره زمین اقدام به نصب این مونولیت فلزی کردند. وزن، ابعاد، دور افتادگی جغرافیایی و نبود اثار انسانی از جمله دلایلی بودند که به این نظریه دامن زده است.

فیلم اودیسه فضایی هنوز هم هواداران دو آتیشه ای دارد: یکی از محتمل ترین نظریه های مطرح شده به فیلم 2001: ادیسه فضایی، ساخته استنلی کوبریک باز می شود که در سال 1968 منتشر شد. در این فیلم سنگ مونولیتی وجود داشت که به طور کلی شباهت زیادی به این مونولیت دارد، اما به طور دقیق تر مونولیت واقع در فیلم کوبریک مات و سیاه رنگ بود که این سوال رو ایجاد می نماید، اگر شخص یا اشخاصی که قصد اقتباس از فیلم اودیسه کوبریک (که خود یک فیلم اقتباسی است) را داشتند، نمی توانستند با وجود تمامی این زحمات برای شبیه تر شدن به آن، نمی توانستند دقت بیشتری به خرج دهند؟

ساخت مجسمه توسط هنرمندی بی نام و نشان: رویکرد و ذهنیت بسیاری از هنرمندان با افکار عمومی در یک راستا نیست. به همین دلیل عده ای اذعان داشتند این شیء مرموز ساخته مجسمه سازی است که بدون گذاشتن هرگونه ردپایی از خود، اثرش را برای جلب توجه در جایی نامعلوم و عمومی در دسترس گذاشته است. این مونولیت همچنین شبیه به آثار جان مک کرکن، هنرمند مینیمالیست نیز می باشد.

البته تمامی این موارد فرضیه هایی هستند که هیچ سند و دلیل محکمی نمیتواند آن ها را رد یا تائید کند. اداره امنیت عمومی یوتا محل دقیق این مونولیت را اعلام ننموده است تا کاشفان احتمالی خود را دچار معضل نکند و این اداره تنها هفته گذشته تصاویری از این شیء فلزی مستطیل شکل را در اختیار عموم قرار داد.

این سرانجام ماجرا نیست. چرا که چند روز پس از کشف این شیء مرموز، به طور مرموزانه تری ناپدید گشت. این مونولیت در 18 نوامبر امسال کشف شد و درست در 27 نوامبر، در حالی که تحقیقات آن درجریان بود ناپدید شد. رایان بَچر، خلبانی که در عصر آدینه به بازدید این مکان رفته بود خبر ناپدیدی مونولیت را برای نخستین بار اظهار داشت.

دفتر مدیریت زمین های یوتا اعلام نموده است که این این مونولیت جزء اموال خصوصی محسوب می شد و دولت آمریکا این شیء را مصادره ننموده است. همچنین در ادامه بیانیه اعلام نمودند که طبق گزارش های موثقی که دریافت کردند. این شیء به طرز ناشناخته برداشته شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 171

به "کشف شیء عجیب و مرموز در بیابان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف شیء عجیب و مرموز در بیابان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید