معمای تغییر سن ستارگان هالیوود

به گزارش مجله انجمن دعوت، شخصیت های فیلم ها و سریال ها در محدودیت زمان و فضا زندگی می نمایند. وقتی صحنه ای از دوران کودکی قهرمان نشان داده می گردد، کارگردان اغلب کودکی شبیه به او را انتخاب می نماید تا نقش او را بازی کند؛ اما اگر یک شخصیت مسن تر باید در سنین جوانی اش بازی کند، آن وقت تکلیف کارگردان چه می گردد؟ قهرمانان قدیمی تر فیلم ها و سریال ها چگونه به جوانی خود با برمی گشتند؟ مشکلاتی که فیلمسازان ممکن است برای یک صحنه کوتاه یا بلند با آن روبرو شوند.

معمای تغییر سن ستارگان هالیوود

به گزارش خبرآنلاین، در گذشته گریم تنها راه تغییر سن بازیگران بود و با توجه به کیفیت ضعیف فیلم های قدیمی، بیننده نمی توانست جزئیات ظریفی را روی چهره بازیگر ببیند و امکان اغراق در گریم وجود داشت؛ زیرا به خوبی نمی شد تغییرات چهره را نشان داد؛ طی سال های اخیر با فراوری فیلم های دیجیتالی با وضوح بالا، استفاده از گریم برای تغییر سن شخصیت دیگر گزینه مناسبی نبود، چرا که بیننده قصد داشت تصویر واقعی را بدون به خطر انداختن کیفیت آن ببیند.

عکس فوق دو چهره از رابرت دنیرو را نشان می دهد؛ یکی قبل از استفاده از تکنیک سی جی آی و دیگری بعد از استفاده از این تکنولوژی در یکی از تازهترین فیلم هایش

امروزه از تکنیک مدرن پیری زدایی با نام سی جی آی برای فیلم ها و سریال ها استفاده می شود. در این تکنیک برای توصیف تصاویر ایجاد شده یا پردازش شده به وسیله کامپیوتر استفاده می شود که صدا ها و شخصیت را دربر می گیرد.

فناوری CGI یکی از مهم ترین جلوه های بصری مدرن است که در تصاویر و یا نقاشی های دو یا سه بعدی، اشیاء یا شبیه سازی های یک فرد، در فیلم ها و درام های علمی تخیلی استفاده می شود. در این تکنیک ایجاد توهم نوری از یک صحنه یا فرد که از قبل وجود ندارد یا تغییراتی در آن ایجاد نمی نماید، مورد بهره برداری قرار می گیرد.

این تکنیک برای اولین بار در سال 2006 در مردان ایکس: آخرین ایستادگی برای صحنه های فلش بک پاتریک استوارت و ایان مک کلین مورد استفاده نهاده شد.

دو سال بعد، این تکنیک در فیلم مورد عجیب بنجامین باتن، به منظور نشان دادن تغییرات سنی در شخصیت براد پیت مورد استفاده نهاده شد.

امروزه دنیای سینما بسیار پیچیده شده است و هر بار برای ساخت فیلم های تازه، از تکنولوژی های خارق العاده ای استفاده می شود. یکی از تکنولوژی های موجود در سینما تکنولوژی CGI است که برای خلق صحنه های مختلف به کار می رود.

فناوری های مختلف نظیر CGI به فیلمسازان امکان می دهد تا فیلم هایشان را از نظر فنی تقویت، و چشم بینندگان را با طیف گسترده ای از جلوه های ویژه خیره نمایند. گاهی اوقات با نرم افزار های کامپیوتری جلوه های ویژه به گونه ای ساخته می شود که بیننده را حیرت زده می نماید و تقریبا همه فیلم های سبک اکشن از تکنولوژی CGI استفاده می نمایند.

این تکنولوژی در واقع مجموعه ای از برنامه ها است که تصاویر بی نظیری را برای هنر های تصویری، رسانه های چاپی، بازی های کامپیوتری، فیلم های سینمایی، برنامه های تلویزیونی، آگهی های بازرگانی و شبیه سازی ها خلق می نماید. البته استفاده عمده تکنولوژی CGI برای فیلم های سینمایی حرفه ای است. در برخی از مستند های تاریخی نیز، از شگرد های ترکیب بندی دیجیتال برای تقویت چیز هایی که بازسازی و فیلمبرداری می شوند استفاده می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1401 بروزرسانی: 14 بهمن 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 1019

به "معمای تغییر سن ستارگان هالیوود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای تغییر سن ستارگان هالیوود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید