انتقاد از ممنوعیت تور عید فطر در بعضی استان ها

به گزارش مجله انجمن دعوت، همزمان با شروع محدودیت تردد در کشور، رییس هیأت مدیره دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی تاکید نمود اجرای تور در تعطیلات عید فطر ممنوع نیست. او همچنین از ممنوعیت تور در بعضی استان ها انتقاد کرد.

انتقاد از ممنوعیت تور عید فطر در بعضی استان ها

ایسنا: ستاد ملی مقابله با کرونا تردد بین همه استان ها با خودرو شخصی را از ساعت 12 ظهر روز سه شنبه 21 اردیبهشت تا ساعت 12 ظهر شنبه 25 اردیبهشت ماه ممنوع نموده است. سخنگوی این ستاد نیز تاکید نموده که سفر به وسیله هوایی و ریلی ممنوع نیست. با این حال در بعضی استان ها، فرمانداران و مسؤولان گردشگری اجرای تور و سفرهای گروهی را نیز ممنوع نموده و اخطار داده اند در صورت اجرای تور، اعمال قانون و برخورد خواهد شد.

حرمت الله رفیعی ـ رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ که قبلا گفته بود بخشنامه و یا دستوری برای توقف و ممنوعیت اجرای تور در تعطیلات عید فطر ابلاغ نشده است، در گفت وگویی در کلاب هاوس با اشاره به برخورد بعضی مسؤولان استانی با تورهای دارای مجوز، توضیح داد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، هیچ ممنوعیتی برای اجرای تور در تعطیلات عید فطر وجود ندارد و آژانس ها به فروش تور مجاز هستند.

او مسؤولان استانی را زیر سوال برد که براساس چه مصوبه، دستور یا بخشنامه ای با تورهای گردشگری برخورد نموده و آن ها را به مبدأ برمی گردانند و گفت: چنان چه براساس بخشنامه یا دستور غیرکارشناسی چنین برخوردی داشته باشند، با آن ها مقابله می کنیم. به نظر می رسد بعضی مسؤولان گردشگری با توسل به استاندار، برخوردهای سلیقه ای دارند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 460

به "انتقاد از ممنوعیت تور عید فطر در بعضی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از ممنوعیت تور عید فطر در بعضی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید