اوساکا فاتح تنیس اپن آمریکا شد

به گزارش دعوت، فینال تنیس اپن آمریکا در بخش بانوان بامداد یکشنبه بین نائومی اوساکا و ویکتوریا آزارنکا برگزار گشت و بانوی شماره 9 جهان با یک کامبک 2 بر یک حریفش را شکست داد تا برای دومین بار قهرمانی در این رقابت ها را جشن بگیرد.

اوساکا فاتح تنیس اپن آمریکا شد

آزارنکا بازی را با قدرت شروع کرد و در همان گیم نخست توانست بریک کند و در ادامه نتیجه را 2 بر صفر به نفع خود کند. اوساکا در گیم سوم پیروز شد. با این حال اشتباه های مکررش و رجحان آزارنکا موجب شد گیم ها را یکی پس از دیگری از دست بدهد و در 30 دقیقه ست نخست را با نتیجه 5 بر یک واگذار کند.

رجحان آزارنکا در ست دوم هم ادامه داشت و تنیسور اهل بلاروس در دو گیم نخست پیروز شد، اما اوساکا با یک بریک شرایط را به نفع خود تغییر داد و در ادامه نتیجه را 2 بر 2 کرد. آزارنکا در گیم پنجم پیروز شد، اما تنیسور ژاپنی دوباره بازی را مساوی کرد. بانوی شماره 9 جهان که امیدوار به بازگشت شده بود با پیروزی در گیم بعدی برای نخستین بار در این بازی از حریف خود پیش افتاد. رجحان این تنیسور ادامه داشت و نتیجه 5 بر 3 شد. در گیم نهم رقابت جذاب دو تنیسور دیده شد و پس از 10 دقیقه این اوساکا بود که آزارنکا را شکست داد و در ست دوم پیروز شد.

در ست پایانی دو تنیسور رقابت نزدیکی داشتند تا این که اوساکا بریک کرد و نتیجه 3 بر یک به نفعش شد. در گیم پنجم آزارنکا فرصت داشت تا بریک کند و اختلاف را به حداقل برساند، اما با وجود رجحان 40 بر صفر در نهایت این گیم را واگذار کرد. اشتباه های تنیسور اهل بلاروس موجب شد بهترین فرصت را در جبران نتیجه از دست بدهد. در گیم ششم رقابت جذابی دو تنیسور به نمایش گذاشتند و در نهایت تلاش های آزارنکا نتیجه داد و نتیجه 4 بر 2 شد. او یک گیم دیگر را به خود اختصاص داد و در حالی که فرصت داشت تا نتیجه را برابر کند 5 بر 3 از حریفش عقب افتاد. اوساکا تنها یک گیم با قهرمانی فاصله داشت و در نهایت توانست امتیاز آخر و پیروزی را به سختی به دست آورد و سومین گرند اسلم خود را فتح کند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 27

به "اوساکا فاتح تنیس اپن آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوساکا فاتح تنیس اپن آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید