با بهترین آسمان خراش های جهان آشنا شوید

به گزارش مجله انجمن دعوت، با افزایش جمعیت، نیاز کلان شهرها به ساختمان های بلند افزایش یافته است. دراین بین سازه هایی هستند که با پیوند زیبایی و علم، علاوه بر کاربردی بودن، به یک جاذبه گردشگری نیز تبدیل شده اند.

با بهترین آسمان خراش های جهان آشنا شوید

اغلب شهرهای بزرگ و پرجمعیت جهان، سازه های بلند و آسمان خراش هایی دارند که با آن شناخته می شوند. ساختمان هایی که هر روز جای سازه های قدیمی تر را می گیرند و چهره شهر را تغییر می دهند.

مجمع تغییرات شهری و برج سازی هرساله جوایزی را به بهترین برج ها و آسمان خراش های جهان اعطا می کند. امسال نیز دوره شانزده ام این مسابقات برگزار شده؛ که برندگان و برگزیدگان آن به شرح ذیل است:

برندگان در 9 دسته بندی مختلف مشخص شده اند. جایزه بهترین آسمان خراش جهان به اواسیا هتل داون تاون (Oasia Hotel Downtown) کشور سنگاپور اهدا شده است.

سازه ای قرمز رنگ که با بیش از 54 گونه مختلف گیاهی تزئین شده است. گیاهانی که از بین صفحات آلومینیومی به کاررفته در این سازه عبور می کنند و چهره ای منحصربه فرد را برای گردشگران به نمایش می گذارند.

این هتل علاوه بر زیبایی فوق العاده، به خاطر استفاده بهینه از فضای کاربری نیز جوایزی را دریافت کرده است. بیش از چهل درصد از فضای اواسیا هتل داون تاون به لابی های سبز مشترک و تراس هایی اختصاص داده شده که به بهبود چرخش هوا و شرایط محیط زیست در این هتل کمک می کنند.

ساختمان امریکن کپر (American Copper Buildings) در شهر نیویورک به عنوان بهترین سازه بلند در قاره آمریکا انتخاب شده است. علاوه بر این ساختمان سیلو (Silo) در کپنهاگ به عنوان بهترین سازه بلند اروپا و ساختمان موزه هنر معاصر آفریقا (Zeitz MOCAA) در کیپ تاون آفریقای جنوبی به عنوان بهترین برج آفریقا و خاورمیانه، جوایزی را به دست آورده اند.

تقدیرنامه هایی دیگر هم به 10 سازه مختلف در دسته بندی های متفاوت اهدا شده است. این ساختمان ها از بین 48 سازه و 28 کشور شرکت داده شده در این همایش انتخاب شده اند.

از بین ساختمان های شرکت کننده، 2 ساختمان برنده در این مسابقه سازه هایی تازه نبوده اند و برای استفاده و کاربردی تازه، بازسازی شده اند. ساختمان هایی صنعتی مانند ساختمان سیلو و زیتز که با هوش و درایت مهندسان و طراحان، سال ها پس از ساخت، در کاربرد و چارچوبی تازه مورداستفاده قرارگرفته اند.

این موضوع اثبات می کند که در زمان طراحی و ساخت سازه های بلند، باید به آینده سازه پس از تغییر کاربری آن فکر کرد. مواردی مانند ثبات محیطی و هماهنگی فرهنگی در ساخت یک سازه نیز می تواند از موضوعاتی باشد که باید در هنگام ساخت یک ساختمان در نظر گرفته شود.

بر اساس برنامه تمامی شرکت کنندگان و سازه های معرفی شده در همایش CTBUH 2018، ازجمله فینالیست ها و کاندیدهای نهایی، در کتاب های اختصاصی این مسابقات معرفی خواهند شد.

منبع: کجارو / lonelyplanet / true
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 803

به "با بهترین آسمان خراش های جهان آشنا شوید" امتیاز دهید

1 کاربر به "با بهترین آسمان خراش های جهان آشنا شوید" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با بهترین آسمان خراش های جهان آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید