اگر نئاندرتال ها منقرض نمی شدند چه می شد؟

به گزارش مجله انجمن دعوت، نئاندرتال ها را می شناسید؟ به گمان بعضی اجداد ما یا گونه های اول بشر روی زمین بودند! گونه هایی که منقرض شده اند. اما اگر منقرص نمی شدند چه می شد؟!

اگر نئاندرتال ها منقرض نمی شدند چه می شد؟

نئاندرتال ها گونه ای از انسان ها هستند که روزگاری در اروپا و آسیای غربی زندگی می کردند؛ چیزی حدود 130 هزار تا 30 هزار سال پیش! نئاندرتال ها یا انسان های نخستین غارنشین، که البته از ظاهرشان این گونه پیداست، ابروهای پرپشت، پیشانی برآمده، پاهای کوتاه تر و شانه های عریض تر داشته است. نظریات در خصوص زمان مرگ آنها و تولد انسان مدرن (یعنی ما) نشان از انقراض آنها برای غذا و قلمرو در اواخر عصر یخبندان دارد که پرونده زندگی نئاندرتال ها را برای همواره بسته است.

اگر زنده بودند: این جمله کمی تخیلی به نظر می رسید نه؟ اما اگر نئاندرتال ها در اروپا وجود داشتند و حتی تا عصر مدرن امروز زندگی می کردند احتمالاً ظرفیت فکر کردن، حرف زدن و انجام کارها شبیه ما را داشتند.

به گفته پروفسور ویل هارکورت اسمیت، استاد دانشگاه نیوریورک و باستان شناس موزه امریکا و تاریخ طبیعی، احتمالش خیلی کم است اما اگر نئاندرتال ها، می توانستند از عصر یخبندان جان سالم به در ببرند، بالاخره یا کشته می شدند یا خودشان را با شرایط وفق می دادند.

تحلیل های ژنتیک نشان داده است که اوراسیایی های مدرن (نژاد مختلطی که هم آسیایی است و هم اروپایی) بین یک تا 4 درصد DNA نئاندرتال در ژنوم خود دارند که نشان می دهد این دو گونه قطعاً اصلاح نژاد یا پیوند نژاد شده اند. نئاندرتال ها جمعیت خیلی کمتری نسبت به انسان مدرن امروز داشتند. اگر نئاندرتال ها بقا می یافتند و نسل بشر امروز را خلق می کردند بیشتر DNA ما کپی نئاندرتال ها بود و شاید یکی از خصایص یا ویژگی های آنها در ما بروز می کرد.

منبع: فوت و فن
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 929

به "اگر نئاندرتال ها منقرض نمی شدند چه می شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر نئاندرتال ها منقرض نمی شدند چه می شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید