گشت و گذار مجازی در آرامگاه پنج هزار ساله مصری

به گزارش دعوت، هیئت جهانگردی مصر، جهان را به داخل مقبره پنج هزار ساله ملکه مرسانخ سوم دعوت کرد.

گشت و گذار مجازی در آرامگاه پنج هزار ساله مصری

در دوران قرنطینه، شاید یکی از جذاب ترین کار هایی که می توان انجام داد، کشف و شهود است. شاید به همین دلیل است که برخی موزه ها و گردشگاهها، کاربران مجازی را به گشت و گذار آنلاین تشویق می کنند. هیئت جهانگردی مصر، جهان را به داخل مقبره پنج هزار ساله ملکه مرسانخ سوم دعوت کرد. در ادامه این مطلب از دعوت درباره گشت مجازی در آرامگاه پنج هزار ساله مصری بخوانید.

هیئت جهانگردی مصر، جهان را به داخل آرامگاه پنج هزار ساله ملکه مرسانخ سوم دعوت کرد. ورود به این تور گردشگری رایگان است و خبری از هزینه معمول 50 پوند مصری (حدود 2.50 پوند) نیست.

این تور یکی از چهار سفر مجازی از سایت های تاریخی مصر است که در هنگام قرنطینه سراسری تبلیغ می شود. با استفاده از الگوبرداری سه بعدی توسط دانشگاه هاروارد، این سفر مسافرتی واقعی است و با یک کلیک، حس ملموس حضور در یکی از بهترین مقبره های دوران باستان را به علاوه اطلاعات و بازسازی رایانه ای دریافت می کنید.

این مقبره در سال 1927 توسط جورج اندرو ریزنر هاروارد حفاری شد. این مقبره تا حدی زیبا و خیره کننده بود که باستان شناس آمریکایی از کیفیت نقاشی های مقبره خیره شده بود بعداً در بولتن موزه هنر های زیبا نوشت: هیچکدام از ما چیزی شبیه به آن را ندیده ایم. در هر دو طرف ورودی این مقره، نقوش برجسته ریز و رنگین کمانی که با رنگ های خاکی 5000 ساله رنگ آمیزی شده است دیده می شود.

بیشتر بخوانید: باستان شناسان 27 تابوت دان با قدمتی بیش از 2500 سال در گورستان باستانی سقاره مصر کشف کردند. این تابوت دان ها در چاهی تازه کشف شده در سقاره در جنوب قاهره، پایتخت مصر، پیدا شدند. به گفته مقام های وزارت ابنیه و آثار باستانی مصر، پیش از این در اوایل سپتامبر، 13 تابوت کشف شده بود و حال 14 تابوت دیگر نیز به کشفیات پیشین اضافه شده است. برای مطالعه بیشتر مطلب تابوت دان های 2500 ساله در سقاره مصر را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 118

به "گشت و گذار مجازی در آرامگاه پنج هزار ساله مصری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت و گذار مجازی در آرامگاه پنج هزار ساله مصری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید