بازداشت 177 نفر در ترکیه به اتهام های امنیتی و تروریستی

به گزارش مجله انجمن دعوت، نیروهای امنیتی ترکیه طی بیست وچهار ساعت گذشته، صد و هفتاد و هفت نفر را به اتهام های امنیتی و تروریستی بازداشت کردند.

بازداشت 177 نفر در ترکیه به اتهام های امنیتی و تروریستی

به گزارش مجله انجمن دعوت، در ادامه اقدامات دولت ترکیه علیه مخالفان و پاکسازی این کشور از اعضای گروه وابسته به فتح الله گولن واعظ و اپوزیسیون آمریکانشین، 166 نفر امروز (سه شنبه) بازداشت شدند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی پلیس ترکیه امروز به دستور دادستانی استانبول ، عملیاتی را برای بازداشت 258 مظنون از جمله دویست وشانزده نظامی کنونی ارتش این کشور در 67 شهر مختلف آغاز کرد.

این افراد همچنین به استفاده از نرم افزار بای لاک - برنامه مورد استفاده عوامل گولن در شب کودتا - متهم شده اند.

مقامات ترکیه می گویند عوامل کودتای سال قبل پس از آنکه گروه های ارتباطی آنها در شبکه اجتماعی واتس آپ لو رفته بود، از نرم افزار بای لاک برای هماهنگی استفاده کردند.

آنکارا سازمان گولن را - که به گفته دولتمردان این کشور، اعضای آن به صورت مویرگی در بیشتر نهادها و سازمان های دولتی ترکیه نفوذ کرده بودند - تروریستی و عامل کودتای نافرجام 15 جولای 2016 می داند و از آمریکا خواسته که او را به ترکیه بازگرداند.

خبرگزاری آناتولی همچنین در خبر دیگری نوشت که یازده مظنون به عضویت در گروهک حزب کارگردان کردستان (پ.ک.ک) در عملیات هماهنگ پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه در استان دیاربکر بازداشت شدند.

اتهام این افراد تبلیغات اقدامات تروریستی در شبکه های اجتماعی عنوان شده و برخی اسناد سازمانی و دستگاه های دیجیتال نیز از محل اختفای آنها توقیف شده است.

گروهک شبه نظامی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا گروه تروریستی شناخته می شود، بعد از شکستن توافق آتش بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سرگرفت.

این گروه از سال 1984 مبارزه مسلحانه ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از چهل هزار نفر، که بیشتر آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری های 40 ساله کشته شدند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 429

به "بازداشت 177 نفر در ترکیه به اتهام های امنیتی و تروریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 177 نفر در ترکیه به اتهام های امنیتی و تروریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید