دستگیری 35 نفر در ترکیه از جمله 3 عضو ارشد یک حزب خبرنگاران

به گزارش مجله انجمن دعوت، نیرو های امنیتی ترکیه سی وپنج نفر را از جمله سه عضو ارشد حزب دموکراتیک مردمان، به اتهام ارتباط با گروهک تروریستی پ. ک. ک بازداشت کردند.

دستگیری 35 نفر در ترکیه از جمله 3 عضو ارشد یک حزب خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل مجله انجمن دعوت، پلیس ترکیه امروز (آدینه) عملیات های ضد تروریستی علیه گروهک حزب کارگردان کردستان (پ. ک. ک) را در سه استان پیگیری کرد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، نیرو های امنیتی ترکیه در جریان این عملیات ها، 35 مظنون به همکاری با گروهک پ. ک. ک را - که از نظر ترکیه تروریستی است - بازداشت کردند. در این میان، چند نفر از اعضای حزب دموکراتیک مردمان (ه. د. پ) نیز حضور دارند.

به گفته منابع امنیتی، پلیس ضد تروریسم ترکیه در چهار منطقه از استان استانبول، ده مظنون را بازداشت کرد که قصد داشتند عملیات های تروریستی به نیابت از پ. ک. ک انجام دهند. بعضی اسناد سازمانی و دستگاه های دیجیتال نیز از این افراد توقیف شده است.

بر اساس این گزارش، در استان آدانا نیز هشت نفر به اتهام همکاری با گروهک تروریستی پ. ک. ک و هفت نفر به جرم تبلیغات تروریستی در شبکه های اجتماعی بازداشت شدند.

پلیس آنکارا نیز به دستور دادستانی این استان، ده نفر را بازداشت نموده و عملیات برای مظنونان دیگر ادامه دارد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، در میان افراد بازداشتی، سه عضو ارشد حزب کُردی دموکراتیک مردمان (ه. د. پ) نیز حضور دارند. دولت ترکیه چند سال است که این حزب را به همکاری با گروهک تروریستی پ. ک. ک متهم می نماید.

گروهک شبه نظامی حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا گروه تروریستی شناخته می گردد، بعد از شکستن توافق آتش بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سرگرفت. این گروه از سال 1984 مبارزه مسلحانه ای را با دولت ترکیه شروع نموده است. بر اساس آمار های رسمی ترکیه، بیش از چهل هزار نفر، که بیشتر آن ها غیرنظامی هستند، در این درگیری های 40 ساله کشته شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 352

به "دستگیری 35 نفر در ترکیه از جمله 3 عضو ارشد یک حزب خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 35 نفر در ترکیه از جمله 3 عضو ارشد یک حزب خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید