بایدن بالاترین رای مردمی در تاریخ انتخابات آمریکا را به دست آورد

به گزارش دعوت، همچنان که آرای انتخابات آمریکا در چند ایالت سراسر این کشور همچنان در حال شمارش هستند، جو بایدن به اولین نامزد ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا تبدیل شده است که بالغ بر 75 میلیون رای مردمی به دست می آورد.

بایدن بالاترین رای مردمی در تاریخ انتخابات آمریکا را به دست آورد

به نقل از مجله نیوزویک، طبق داده های کوک پولتیکال ریپورت (Cook Political Report) جو بایدن تا شامگاه جمعه به وقت آمریکا از مرز 75 میلیون رای عبور کرده و به عدد 75,088,495 رای رسید.

این معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا در عین حال از رکورد باراک اوباما در زمینه کسب بیشترین آرا از سوی یک کاندیدای ریاست جمهوری هم عبور کرده است. اوباما در رکوردش توانسته بود در انتخابات 2008 میزان 69,498,516 رای کسب کند و بایدن چهارشنبه شب از این رقم عبور کرد.

در انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا همچنان رکورد جدیدی در زمینه شرکت رای دهندگان در انتخابات ثبت شد. واشنگتن پست برآورد کرده که این میزان مشارکت بالاترین میزان مشارکت در انتخابات از سال 1900 یعنی زمانی که 73.7 درصد آمریکایی های واجد شرایط، رای دادند، است.

همه گیری کروناویروس باعث گسترش دسترسی رای دهندگان به رای دادن و جهش در ثبت آرا به صورت پستی شد. رای دهندگانی که به صورت حضوری در انتخابات شرکت کردند بر اساس گزارش ها در ایالت هایی همچون تگزاس و جورجیا در صف های طولانی منتظر ماندند.

بایدن در حالی در حوزه آرای مردمی از دونالد ترامپ جلوتر است که بر اساس آخرین آمار آرای ترامپ در این بخش 70,523,733 رای بوده است.

رقابت همچنان تنگاتنگ و منوط به نتیجه آرای چند ایالت معین کننده معدود است که هنوز چند روز بعد از انتخابات نتیجه نهایی آنها قطعی نشده است. اما آرای جدیدی که شمرده می شوند عمدتا به نفع بایدن هستند.

همچنان که کارمندان انتخابات به شمارش آرای غیابی ادامه می دهند، بایدن برتری اش را در چند ایالت مهم کلیدی مثل جورجیا و پنسیلوانیا بیشتر کرده است. ترامپ در آریزونا نتایجی را کسب کرده اما همچنان به میزان 30,000 رای عقب تر است.

در سال 2016 ترامپ میزان 62,984,828 یا تقریبا 46 درصد آرای مردمی را کسب کرد؛ چهارمین رقم بالای آرای کسب شده از سوی یک نامزد ریاست جمهوری قبل از انتخابات امسال.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 115

به "بایدن بالاترین رای مردمی در تاریخ انتخابات آمریکا را به دست آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن بالاترین رای مردمی در تاریخ انتخابات آمریکا را به دست آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید