با این ماد تازه استارفیلد را با نرخ فریم 60 روی ایکس باکس سری اس تجربه کنید

به گزارش مجله انجمن دعوت، همانطور که می دانید کنسول های سری اس و سری ایکس، کنسول های نسل نهمی شرکت مایکروسافت هستند. سری ایکس کنسول قدرتمند و می توان گفت بالارده ایکس باکس بوده و از طرفی کنسول سری اس نسخه ضعیف شده و مقرون به صرفه قیمت آن است. به همین علت کنسول سری اس از لحاظ اجرای عناوین مختلف بعضی اوقات با مشکل روبرو شده و شرکت های سازنده نیز در طراحی بازی برای آن محدود هستند.

با این ماد تازه استارفیلد را با نرخ فریم 60 روی ایکس باکس سری اس تجربه کنید

بتسدا چندی پیش یک به روزرسانی بزرگ برای بازی استارفیلد عرضه کرد که در آن حالت نرخ فریم 60 را به بازی افزود. این حالت تنها برای کنسول سری ایکس بوده و این شرکت تصمیم گرفت تا در حالت 30 فریمی کنسول سری اس تغییری ایجاد نکند. در اصل بتسدا باور داشته که کنسول سری اس توانایی اجرای این بازی را با این نرخ فریم ندارد که با توجه به دنیای بسیار گسترده و شلوغ بازی استارفیلد منطقی به نظر می رسد. حال تعدادی از سازندگان ماد خلاف این ماجرا را اثبات نموده اند.

با استفاده از ماد نوی که رسانه پیدا نموده، شما می توانید بازی استارفیلد را با نرخ فریم 60 روی کنسول سری اس تجربه کنید. این ماد نو به صورت پایدار نرخ فریم 60 را به کاربران ارائه داده و حتی در بعضی منطقه ها این نرخ فریم به 90 هم می رسد. این در صورتی است که در منطقه ها شلوغ و سنگین از لحاظ گرافیکی، این نرخ فریم به 60 کاهش پیدا خواهد نمود.

حال اگر برای شما سؤال است که چگونه اجرای این بازی با نرخ فریم 60 امکان پذیر است، به این روش که رزولوشن بازی کم می گردد. این ماد بازی را در رزولوشن 1280 در 720 اجرا نموده که از حالت پایه که 1600 در 900 است کمتر است. طبق چیزی که سازندگان ماد اعلام کردند، انگار محدودیت سیستم ارتقاء تصویر FSR 2 را پیدا نموده اند. به این شکل که شما نرخ فریم بسیار خوبی را دریافت خواهید کرد ولی افت کیفیت تصویر نسبت به نسخه سری ایکس به طور کامل مشهود است.

حال سؤال این است که اگر یک سازنده ماد توانسته این بازی را با نرخ فریم 60 اجرا کند، چرا بتسدا این کار را ننموده است. برای پاسخ به این سؤال باید کیفیت بصری این بازی را در حالت نرخ فریم 60 آنالیز کنیم. با توجه به چیزی که سازندگان این ماد گفتند، افت کیفیت تصویر این بازی در حالت رزولوشن کمتر به حدی است که دیگر از لحاظ بصری مجذوب کننده نیست. در نتیجه شرکت سازندگان اصلی بازی هم تصمیم گرفتند تا به نرخ فریم 30 ولی کیفیت تصویر بالاتر رضایت بدهند.

بحث کیفیت تصویر و عملکرد بازی استارفیلد روی کنسول سری اس محور اصلی تمرکز شرکت بتسدا نیست. به علت اینکه این بازی مسائل بزرگ تری دارد. طبق چیزی که از طرف کاربران گزارش شده یکی از مأموریت های این بازی به صورت پولی شده که باعث شده ارزش تجربه آن مورد سؤال قرار بگیرد. این مرحله جزئی از بخش Trackers Alliance بوده و 700 عرض درون برنامه ای یا 7 دلار واقعی قیمت دارد. همین موضوع باعث عصبانیت بسیار زیاد کاربران این بازی شده و در بخش رضایتمندی فروشگاه استیم شرایط این بازی به Mostly Negative تغییر بکند.

منبع: IGN

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 1128

به "با این ماد تازه استارفیلد را با نرخ فریم 60 روی ایکس باکس سری اس تجربه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ماد تازه استارفیلد را با نرخ فریم 60 روی ایکس باکس سری اس تجربه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید