تعویض ترانسفورماتور برق مجموعه مسکونی دویست دستگاه

به گزارش دعوت، محمود نقیه رییس امور منازل و مستغلات :عملیات تعویض ترانسفورماتور برق 33000/400 ولت با توان هزار کیلو ولت-آمپر واقع در مجموعه مسکونی دویست دستگاه شرکت فولاد خوزستان با همت واحد امور منازل و مستغلات انجام شد.

تعویض ترانسفورماتور برق مجموعه مسکونی دویست دستگاه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری دعوت به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، محمود نقیه رییس امور منازل و مستغلات با بیان این مطلب گفت: با آنالیز های انجام گرفته بر روی یک دستگاه ترانسفورماتور 33000/400 ولت با توان 1000 کیلو ولت-آمپر تعیین شد که ولتاژ خروجی از رنج نرمال بالاتر است. لذا برای تنظیم ولتاژ در محدوده نرمال و استاندارد احتیاج به تعویض تغییردهنده سرهای خروجی (tap changer) بود.

وی اضافه کرد: با توجه به این که حیطه اختیارات این واحد در زمینه برق فشار ضعیف می باشد و برطرف این مشکل، تجهیزات و تخصص خاص خود را می طلبید، برای حل آن با عملیات برق منطقه یک اهواز مکاتباتی اجرا شده و پیرو آن گروه عملیات برق به محل مراجعه نمودند.

پس از آنالیز تعیین شد که تپ چنجر مشکل دارد و قابل تنظیم نمی باشد و ترانس باید تعمیر اساسی گردد. از آن جایی که انجام این کار در محل با توجه به بی برقی ساکنین تعجیل در انجام کار را می طلبید و این عجله ممکن بود موانع و مسائل متعددی بوجود آورد و ترانس به خوبی تعمیر نگردد لذا این واحد برای کاهش زمان قطعی برق ساکنینی که از این ترانس، برق آن ها تامین می گشت، تصمیم به تعویض آن گرفته و عملیات اجرا شد. همچنین ترانس معیوب، برای تعمیر اساسی به کارگاه تعمیر ترانس واحد توزیع و تعمیرات برق شرکت فولاد خوزستان ارسال شد.

نقیه در ادامه اضافه کرد: کارهای مشابه برقی بسیاری در این زمینه از طریق این واحد صورت گرفته که از جمله آن ها می توان به تنظیم تپ چنجر ترانس شماره 23 که دارای ولتاژ غیرمجاز و خارج از محدوده نرمال بوده است، اشاره نمود. برخورد درخت ها با خط هوایی، خطر آتش سوزی، قطع سیم ها و در نهایت قطع برق را به دنبال دارد، لذا برای پایداری برق منازل، نقاط بحرانی شناسایی شد و در دو برنامه زمانی و هماهنگی با مدیریت برق اهواز و با همکاری و مساعدت واحد فضای سبز شرکت فولاد خوزستان عملیات هرس درخت ها انجام گرفت. همچنین پانزده رشته کابل تابلوهای تغذیه برق منازل عیب یابی و برطرف اشکال شد.

وی توضیح داد: در خصوص روشنایی محوطه های عمومی نیز کوشش های زیادی انجام شد که در سال گذشته 176 عدد پایه روشنایی با چراغ های نسل جدید و فوق کم مصرف تهیه و اجرا شده است که این موضوع باعث شده علاوه بر بهره نوری بهتر، سالانه حدود بیش از 620 هزار کیلو وات صرفه جویی در مصرف انرژی گردد.

رییس امور منازل و مستغلات در زمینه ایمن سازی تابلوهای برق گفت: این واحد در حال آنالیز برای تعویض کامل تابلوهای برق فرسوده و غیراستاندارد در محوطه های شهرک می باشد. لذا با توجه به حجم کار مربوطه که در قرارداد نت نمی گنجد این واحد در نظر دارد با انعقاد یک قرارداد مجزا این مشکل را نیز حل نماید.

وی با اشاره به مسئولیت های دیگر امور منازل و مستغلات خاطر نشان کرد: مسئولیت این واحد تنها به فعالیت های برقی ختم نمی گردد بلکه فعالیت هایی مانند تامین منازل سازمانی در حد امکان برای کارکنان، آماده سازی و مهیا کردن محیط و فضاهای تفریحی سالم مانند آبشار و فعالیت هایی در زمینه تاسیسات مکانیکی، ساختمانی، نظافت محوطه های عمومی و... می باشد که هرکدام به تنهایی دارای زیر ساخت های بسیاری می باشد.

وی در سرانجام سخنان خود از واحدهای توزیع و تعمیرات برق به خصوص کارگاه ترانس، ماشین آلات سنگین، واحد فضای سبز، شرکت ایده پردازان صنعت فولاد، عملیات برق منطقه یک اهواز که در این زمینه با واحد امور منازل و مستغلات همکاری داشتند، تشکر نمود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 119

به "تعویض ترانسفورماتور برق مجموعه مسکونی دویست دستگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویض ترانسفورماتور برق مجموعه مسکونی دویست دستگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید