تلویزیون قابل چشیدن ساخته شد !

به گزارش مجله انجمن دعوت به نقل از رویترز، یک پروفسور ژاپنی نمونه اولیه نمایشگر تلویزیونی قابل لیسیدن ابداع کرده که می تواند طعم غذاهای مختلف را تقلید کند.

تلویزیون قابل چشیدن ساخته شد !

دستگاه مذکور Taste the TV نام دارد و با کمک چرخ و فلکی از 10 ظرف حاوی طعم های مختلف کار می کند که به طور ترکیبی اسپری می شوند تا طعم غذای خاصی را بسازند.

در مرحله بعد نمونه طعم ها روی یک ورقه بهداشتی روی نمایشگر مسطح تلویزیون عرضه می شوند تا تماشاچی آن را آزمایش کند.

هومی مایاشیتا استاد دانشگاه میجی در این باره می گوید: در دوره شیوع ویروس کرونا، این نوع فناوری می تواند راه های ارتباط افراد با جهانی خارج را ارتقاء دهد. هدف اصلی آن است که افراد بتوانند حتی هنگامی که در خانه هستند، چیزی شبیه غذا خوردن در رستوران در گوشه ای دیگر از جهان را تجربه کنند.

مایاشیتا با گروهی شامل 30 دانشجو همکاری می کند تا طیفی از دستگاه های مرتبط با طعم بسازند، از جمله یک چنگال که سبب می شود طعم غذا بهتر شود. البته او نمونه اولیه Taste the TV را خودش طی سال گذشته ساخته است. هزینه ساخت نمونه تجاری آن حدود 875 دلار است.

کاربردهای احتمالی این وسیله شامل آموزش از راه دور برای دوره های آشپزی و غیره است.

همچنین مایاشیتا نیز مشغول مذاکره با شرکت ها برای استفاده از فناوری اسپری جهت به کارگیری در قابلیت هایی مانند دستگاهی است که می تواند طعم پیتزا یا شکلات را به یک تکه نان تست شده اضافه کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 800

به "تلویزیون قابل چشیدن ساخته شد !" امتیاز دهید

1 کاربر به "تلویزیون قابل چشیدن ساخته شد !" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلویزیون قابل چشیدن ساخته شد !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید