دو نقشه ای بودن ساختمان ها معضل اصلی ساخت و ساز در لرستان است

به گزارش مجله انجمن دعوت، خبرنگاران/لرستان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان گفت: دو نقشه ای بودن ساختمان ها معضل اصلی ساخت و ساز در استان است.

دو نقشه ای بودن ساختمان ها معضل اصلی ساخت و ساز در لرستان است

علیرضا آریان مهر در جلسه هیات مدیره سازمان که با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی کشور برگزار گشت با اشاره به اینکه دو نقشه ای بودن ساختمان های معضل اصلی ساخت و ساز در استان است، بیان نمود: آمادگی مشارکت در زمینه رفع این مشکل در نظام مهندسی استان وجود دارد.

وی با تاکید براینکه هیئت مدیره دوره نهم با همدلی فعالیت خودشان را آغاز کرده است، اظهار کرد: این تشکل بزرگ حرفه ای با داشتن 8 هزار و 991 عضو و 3 هزار 362 عضو پرونده دار نیاز به هم افزایی با دستگاه ها در جهت توسعه کشور و خدمت به استان دارند.

این مسئول در ادامه به بحث منافع متعارض اشاره کرد و افزود: با توجه به نزدیک بودن به ایام عید و ساخت وساز ضرورت دارد این فعالیت ها سامان یابند وگرنه با چالش بزرگی روبرو هستیم.

رئیس سازمان مهندسی ساختمان استان به الکترونیک بودن خدمات نظام مهندسی اشاره کرد و افزود: این سازمان با فراهم ساختن زیر ساخت ها در پی تداوم خدمات الکترونیک به شهروندان است.

وی در ادامه گفت: جلساتی مشترکی با شهرداری خرم آباد، شورای شهر بروجرد و شورای شهر الیگودرز برگزار گشته است تا با همکاری خدمات بهینه ای به هم استانی ها ارائه شود.

رئیس سازمان مهندسی ساختمان لرستان بحث معضل دو نقشه ای بودن را در استان مطرح نمود و گفت: متاسفانه برخی از ساخت و سازها در شهرها و استان بدون اینکه مراجعه به سازمان نظام مهندسی انجام شود انجام می گیرد.

آریان مهر با تاکید براینکه آمادگی مشارکت در زمینه رفع این مشکل در نظام مهندسی استان وجود دارد، بیان نمود: نیاز است دستگاه های اجرایی به ویژه اداره کل راه و شهرسازی همکاری های لازم را جهت رفع و اصلاح این قانون داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 817

به "دو نقشه ای بودن ساختمان ها معضل اصلی ساخت و ساز در لرستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو نقشه ای بودن ساختمان ها معضل اصلی ساخت و ساز در لرستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید