شیائومی فراوری انبوه اولین خودروی الکتریکی خود را سال 2024 شروع می نماید

به گزارش مجله انجمن دعوت، این طور که به نظر می رسد باید شیائومی را هم جزء آن دسته از شرکت هایی بدانیم که قرار است وارد بازار خودروی الکتریکی گردد و طبق ادعای خود شرکت، فراوری انبوه اولین نمونه هم از سال 2024 شروع می گردد.

شیائومی فراوری انبوه اولین خودروی الکتریکی خود را سال 2024 شروع می نماید

ماه مارس سال جاری بود که شیائومی یکی از شرکت های قدرتمند فعال در زمینه فراوری قطعات مربوط به خودروهای الکتریکی را خریداری کرد. پیش تر تصور می شد شیائومی بخواهد با این اقدام، برای سایر شرکت هایی که در حال حاضر در این زمینه فعالیت می نمایند قطعات لازم را تأمین کند و در واقع به عنوان یک تأمین نماینده شخص ثالث برای شرکت های سازنده خودروهای الکتریکی باشد. اما گویا این طور نیست و شرکت چینی می خواهد خودش سازنده خودروهای الکتریکی باشد.

در جریان جلسه ای که این شرکت با سرمایه گذاران خود داشت، گفت شرایط فراوری خودروهای الکتریکی خوب پیش می رود. طبق گفته های لی جون، مدیرعامل شیائومی، اگر شرایط همین گونه خوب پیش برود، باید در نیمه نخست سال 2024 یعنی حدود سه سال دیگر، شاهد فراوری انبوه اولین خودروی الکتریکی این شرکت باشیم.

شیائومی در ماه آگوست سال جاری بود که رسما نام تجاری Xiaomi EV Inc را به ثبت رساند و مبلغ هنگفت 10 میلیارد دلار روی آن سرمایه گذاری کرد تا بدین ترتیب به شکل رسمی به جمع شرکت هایی اضافه گردد که در این زمینه فعالیت می نمایند. شرکت چینی در راستای تحقق این هدف، دیپ موشن ( DeepMotion) را هم خریداری کرد که یک شرکت فعال در زمینه فناوری رانندگی اتوماتیک به شمار میرود. بعلاوه شیائومی از آن موقع تا به امروز به سرعت در پی جذب کارمند است و از این کار هم دست نکشیده است.

البته گفته می گردد شیائومی می خواهد در بعضی از خطوط مونتاژ خود از ربات برای فراوری گوشی استفاده کند. رباتی که قادر است با سرعتی چندین برابر سرعت یک انسان گوشی فراوری کند. این احتمال که تا سه سال دیگر، پیشرفت فناوری این اجازه را به شیائومی بدهد که برای فراوری خودروی الکتریکی کاملا از ربات استفاده کند هم وجود دارد.

با این حال همچنان نمی توانیم از این بابت مطمئن باشیم که آیا شیائومی واقعا می خواهد به عنوان یک شرکت مستقل به فراوری خودروی الکتریکی مشغول گردد یا اینکه آن را برای یک شرکت شخص ثالث انجام می دهد که در حال حاضر در این زمینه فعالیت دارد. اینکه دومین موضوع به حقیقت تبدیل گردد احتمالش بسیار بیشتر است چرا که شیائومی در این زمینه تجربه زیادی ندارد و این کار هم فوق العاده سخت و سخت است. شرکت چینی باید موانع بسیار فراوانی را پشت سر بگذارد که شاید در ابتدا ضربه های زیادی به آن وارد کند. بنابراین احتمال اینکه خود شرکت به صورت اختصاصی خودروی الکتریکی فراوری نکند زیاد است.

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 674

به "شیائومی فراوری انبوه اولین خودروی الکتریکی خود را سال 2024 شروع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیائومی فراوری انبوه اولین خودروی الکتریکی خود را سال 2024 شروع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید