قیمت ارتودنسی دندان در سال 1402

به گزارش مجله انجمن دعوت، ارتودنسی یکی از روش هایی است که به طور معمول برای رفع کردن ناهنجاری های دندان مورد استفاده قرار می گیرد که توجه به قیمت ارتودنسی دندان برای افرادی که خواستار دریافت این خدمات هستند بسیار مهم است.

قیمت ارتودنسی دندان در سال 1402

نحوه قرارگرفتن دندان های شما روی هم تاثیر بسزایی بر سلامت آن ها و زیبایی ظاهری دارد که با بهبود هرگونه ناهنجاری در فک بالا و پایین، می توانید خطر ابتلا به بسیاری از مسائل از جمله پوسیدگی، بیماری لثه و سایش بیش از حد را کاهش دهید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یکی از شاخه های تخصصی دندانپزشکی است که از 2 کلمه یونانی orthos به معنای صاف یا صحیح و dontics یعنی دندان تشکیل می گردد که می تواند به رفع مسائل شما یاری کند.

در واقع ارتودنسی عمل صاف کردن دندان های نامرتب را توصیف می نماید و ارائه دهندگان خدمات دندانپزشکی می توانند با استفاده از این روش به مدیریت موقعیت غیرطبیعی دندان ها، فک ها و صورت یاری نمایند.

این روش درمانی می تواند به شما یاری کند تا ظاهر و لبخند زیبایی داشته باشید پس اگر با مسائلی در رابطه با ناهنجاری ها فک روبرو می شوید با آنالیز قیمت ارتودنسی دندان می توانید یکی از ارائه دهندگان خدمات دندانپزشکی را برای انجام این فرایند انتخاب کنید.

ارتودنسی دندان خرگوشی

زمانی که دندان های فک پایین فرد در جای خود قرار گرفته باشند اما ردیف بالایی کمی به سمت جلو حرکت کند و بزرگ به نظر برسد، معمولا به چنین حالتی دندان خرگوشی می گویند.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در خصوص این نوع دندان ها بدانید این است که تاثیر زیادی روی لبخند شما دارند و باعث می شوند ظاهر نازیبایی داشته باشید و گاهی امکان دارد مسائلی را در آینده به وجود آورد.

ارتودنسی دندان خرگوشی یک روش درمانی برای ترمیم و درمان این مشکل است که در این روش براکت ها روی دندان قرار می گیرند و به این ترتیب ارائه دهنده خدمات دندان سعی می نماید شکل دلخواه را ایجاد کند.

به طور معمول ارائه دهندگان خدمات دندان از بریس های ثابت برای اصلاح فرم دندان های خرگوشی استفاده می نمایند که نوعی سیم انعطاف پذیر است و باعث جابه جایی دندان ها می گردد.

ازطرف دیگر درصورتی که بریس های مورد استفاده از نوع متحرک باشند شما می توانید آن ها را به راحتی جابه جا کنید که البته ممکن است قیمت ارتودنسی دندان در هر روش تا حدودی متفاوت باشد.

هرچند ارتودنسی یکی از برترین روش ها برای صاف کردن و اصلاح دندان های خرگوشی است؛ اما بعضی از افراد با توجه به قیمت ارتودنسی دندان و مراقبت های بعدی آن، از انجام این کار خودداری می نمایند.

مراحل ارتودنسی دندان

زمانی که شما برای انجام ارتودنسی به یکی از ارائه دهندگان خدمات دندانپزشکی مراجعه می کنید به طور معمول مراحل مختلفی را باید برای انجام این کار طی کنید که مهم ترین موارد به توضیح زیر هستند.

مشاوره برای انجام ارتودنسی دندان

در اولین دیدار شما با ارائه دهنده خدمات دندان معاینه، مشاوره و ارزیابی دندان ها انجام می گردد و اطلاعات کاملی در رابطه با قیمت ارتودنسی دندان در اختیار شما قرار می گیرد.

در این زمان شما باید درباره مسائل دندان و فک خود با سرویس دهنده خدمات دندان صحبت کنید تا از این طریق بتوان هدف مورد نظرتان از انجام ارتودنسی را معین کرد.

با انجام تمامی آنالیز های لازم، ارائه دهنده خدمات دندان به این نتیجه می رسد که آیا انجام ارتودنسی برای رفع کردن ناهنجاری شما مناسب است یا احتیاج به انجام جراحی فک دارید.

مرحله عکس برداری از دندان ها برای ارتودنسی

باید توجه داشته باشید که شما علاوه بر پرداخت قیمت ارتودنسی دندان باید هزینه های جانبی برای انجام عکس برداری را هم در نظر بگیرید که یکی از مراحل ضروری برای انجام این کار است.

در این مرحله امکان دارد که شما احتیاج به انجام OPG یا عکس برداری دیجیتال دندان داشته باشید تا از این طریق موقعیت ها دندان ها به صورت دقیق معین گردد و سرویس دهنده اطلاعات مناسبی را در اختیار داشته باشد.

مرحله قالب گیری از دندان ها برای ارتودنسی

یکی دیگر از مراحلی که باید برای انجام ارتودنسی و اصلاح فرم دندان ها در نظر گرفت مربوط به قالب گیری است که در این حالت سرویس دهنده می تواند به خوبی از شرایط دندان ها قبل و بعد از انجام ارتودنسی آگاه گردد.

ترمیم دندان ها برای انجام ارتودنسی

در معاینه هایی که به وسیله سرویس دهنده خدمات دندان انجام می گردد درصورت وجود پوسیدگی یا خرابی در دندان ها امکان دارد شما احتیاج به کشیدن یا ترمیم داشته باشید که این مورد می تواند باعث افزایش قیمت ارتودنسی دندان گردد.

قبل از اینکه اقدمات لازم برای صاف کردن دندان ها صورت بگیرد باید فرایند ترمیم ریشه و رفع پوسیدگی انجام گردد و ازطرف دیگر باید تا زمان بهبود جای زخم صبر نموده و سپس برای دنبال کردن سایر مراحل به سرویس دهنده خدمات دندان مراجعه کنید.

انتخاب روش ارتودنسی

سرویس دهندگان خدمات دندان از روش های مختلفی برای انجام ارتودنسی استفاده می نمایند که شامل ثابت، متحرک، سرامیکی، نامرئی، دیمون و لینگوال است که در این مرحله یکی از این موارد انتخاب می گردد.

در نظر داشته باشید که در هر کدام از این روش ها از براکت هایی با جنس های مختلف استفاده می گردد که به طور معمول روی معین قیمت ارتودنسی دندان تاثیر زیادی دارد و باید به این مورد توجه داشته باشید.

نصب براکت های دندان

با طی کردن تمامی مراحل در نهایت نوبت به نصب براکت ها به وسیله ارائه دهنده خدمات دندان می رسد که این کار به طور معمول در حدود 30 دقیقه تا 2 ساعت زمان احتیاج دارد که متناسب با نوع ناهنجاری معین می گردد.

آخرین مرحله ارتودنسی، مراقبت از دندان ها

باید بدانید که براکت ها تا چندین ماه روی دندان های شما باقی می مانند تا باعث رفع ناهنجاری ها شوند و در این مدت باید در دوره های زمانی معینی به سرویس دهنده خدمات دندان مراجعه کنید و این را بدانید که یکی از مهم ترین مراحل توجه به مراقبت های لازم برای ارتودنسی است که عبارت اند از:

  • به طور مرتب دندان های خود را مسواک بزنید که بهتر است برای خارج کردن بقایای مواد خوراکی از مسواک هایی نرم و کوچک بهره ببرید.
  • تا حد امکان از مصرف غذاها و خوراکی های شیرین و چسبان خودداری کنید.
  • بعد از هر وعده غذایی از نخ دندان بهره ببرید.
  • اگر از براکت های متحرک استفاده می کنید بعد از خارج کردن آن ها از دهان باید در محل مناسب و به دور از آلودگی نگهداری شوند.
  • بهتر است که از خوردن مواد خوراکی خیلی سفت و سخت خودداری کنید.
  • اگر بعد از انجام ارتودنسی احساس درد دارید مطابق با نظر سرویس دهنده خود از داروهای مسکن بهره ببرید.

جمع بندی

ارتودنسی یکی از خدمات دندان به شمار می رود که برای رفع ناهنجاری های فک و نامرتبی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد که آنالیز قیمت ارتودنسی دندان برای متقاضیان از اهمیت زیادی برخودار است.

به طور کلی برای انجام این کار چندین مرحله مختلف در نظر گرفته می گردد که شامل معاینه، عکس برداری، قالب گیری، انتخاب روش ارتودنسی و بعضی موارد دیگر خواهد بود.

در دکترتو کلینیک می توانید انواع خدمات دندان پزشکی را به وسیله برترین ارائه دهندگان دریافت کنید.

https://doctoreto.com/offers/speciality/dentist

منبع: یک پزشک
انتشار: 20 آذر 1402 بروزرسانی: 20 آذر 1402 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 1117

به "قیمت ارتودنسی دندان در سال 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ارتودنسی دندان در سال 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید