ماجرای جمع آوری نشدن زباله های عفونی اهواز چه بود؟

به گزارش مجله انجمن دعوت، خبرنگاران/خوزستان دبیر شورای سلامت اهواز در مورد خودداری سازمان پسماند شهرداری اهواز از جمع آوری زباله های عفونی مراکز بهداشتی و درمانی در چند روز گذشته، توضیحی ارائه داد.

ماجرای جمع آوری نشدن زباله های عفونی اهواز چه بود؟

دکتر مهران احمدی بلوطکی در گفت وگو با مجله انجمن دعوت، اظهار کرد: در چند روز گذشته در فضای مجازی گزارشی مبنی بر وجود پسماندهای امحاءنشده در سایت دفن زباله صفیره اهواز و جمع آوری زباله ها به وسیله زباله گردان و بچه ها کار و خطر انتشار بیماری منتشر شد.

وی اضافه نمود: پس از انتشار این گزارش، سازمان پسماند شهرداری اهواز از جمع آوری این پسماندها خودداری کرد و بحث منطقی را پیش گرفت و عنوان نمود که وظیفه این سازمان جمع آوری پسماندهای امحاء شده و غیر عفونی است و هر کسی باید وظیفه خود را انجام دهد.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: سازمان پسماند عنوان نموده است که مراکز درمانی خصوصی و دولتی باید پسماندهای خود را بی خطرسازی نمایند و پس از بی خطرسازی، این سازمان پسماند غیرعفونی را جمع آوری می نماید. در پی جمع آوری نشدن پسماندها به وسیله این سازمان، هجمه ای از سوی پزشکان، مطب ها و کلینیک ها داشتیم و حتی پسماند بیمارستان آریا نیز جمع آوری نشد.

وی اعلام کرد: در پی این شرایط، جلساتی در سازمان نظام پزشکی و بعلاوه مراکز بهداشت با مسئولان سازمان پسماند شهرداری اهواز برگزار گردید. شورای تامین نیز در این زمینه ورود کرد و در نهایت سازمان پسماند موظف شد که مانند گذشته، پسماندها را جمع آوری کند اما دستگاه های نظارتی، بهداشت و استانداری خوزستان باید در این زمینه نظارت نمایند.

احمدی بلوطکی گفت: بعلاوه مقرر شد در دو سه ماه آینده با مشارکت نظام پزشکی، بهداشت و شهرداری پیمانکار واسطی انتخاب گردد تا این پیمانکار با مراکز بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی قرارداد منعقد کند و پسماندها را جمع آوری و غیرعفونی کند و سپس برای امحاء به سازمان پسماند تحویل دهد.

وی اضافه نمود: در پی محدودیت هایی که در سایت صفیره ایجاد شد و جلوگیری از ورود بچه ها کار و زباله گردها، در راستا انتقال زباله ها به این سایت ناامنی برای خودروها و پرسنل این سازمان ایجاد شده بود. حتی خودروی بیمارستان آریا حین انتقال پسماند مورد تعرض نهاده شد و در نهایت در شورای تامین تصمیم گرفته شد که نیروی انتظامی مداخله و امنیت را برقرار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 832

به "ماجرای جمع آوری نشدن زباله های عفونی اهواز چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای جمع آوری نشدن زباله های عفونی اهواز چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید