ماجرای جمع آوری نشدن زباله های عفونی اهواز چه بود؟

به گزارش دعوت، خبرنگاران/خوزستان دبیر شورای سلامت اهواز در مورد خودداری سازمان پسماند شهرداری اهواز از جمع آوری زباله های عفونی مراکز بهداشتی و درمانی در چند روز گذشته، توضیحی ارائه داد.

ماجرای جمع آوری نشدن زباله های عفونی اهواز چه بود؟

دکتر مهران احمدی بلوطکی در گفت وگو با دعوت، اظهار کرد: در چند روز گذشته در فضای مجازی گزارشی مبنی بر وجود پسماندهای امحاءنشده در سایت دفن زباله صفیره اهواز و جمع آوری زباله ها به وسیله زباله گردان و بچه ها کار و خطر انتشار بیماری منتشر شد.

وی اضافه نمود: پس از انتشار این گزارش، سازمان پسماند شهرداری اهواز از جمع آوری این پسماندها خودداری کرد و بحث منطقی را پیش گرفت و عنوان نمود که وظیفه این سازمان جمع آوری پسماندهای امحاء شده و غیر عفونی است و هر کسی باید وظیفه خود را انجام دهد.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: سازمان پسماند عنوان نموده است که مراکز درمانی خصوصی و دولتی باید پسماندهای خود را بی خطرسازی نمایند و پس از بی خطرسازی، این سازمان پسماند غیرعفونی را جمع آوری می نماید. در پی جمع آوری نشدن پسماندها به وسیله این سازمان، هجمه ای از سوی پزشکان، مطب ها و کلینیک ها داشتیم و حتی پسماند بیمارستان آریا نیز جمع آوری نشد.

وی اعلام کرد: در پی این شرایط، جلساتی در سازمان نظام پزشکی و بعلاوه مراکز بهداشت با مسئولان سازمان پسماند شهرداری اهواز برگزار گردید. شورای تامین نیز در این زمینه ورود کرد و در نهایت سازمان پسماند موظف شد که مانند گذشته، پسماندها را جمع آوری کند اما دستگاه های نظارتی، بهداشت و استانداری خوزستان باید در این زمینه نظارت نمایند.

احمدی بلوطکی گفت: بعلاوه مقرر شد در دو سه ماه آینده با مشارکت نظام پزشکی، بهداشت و شهرداری پیمانکار واسطی انتخاب گردد تا این پیمانکار با مراکز بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی قرارداد منعقد کند و پسماندها را جمع آوری و غیرعفونی کند و سپس برای امحاء به سازمان پسماند تحویل دهد.

وی اضافه نمود: در پی محدودیت هایی که در سایت صفیره ایجاد شد و جلوگیری از ورود بچه ها کار و زباله گردها، در راستا انتقال زباله ها به این سایت ناامنی برای خودروها و پرسنل این سازمان ایجاد شده بود. حتی خودروی بیمارستان آریا حین انتقال پسماند مورد تعرض نهاده شد و در نهایت در شورای تامین تصمیم گرفته شد که نیروی انتظامی مداخله و امنیت را برقرار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 832

به "ماجرای جمع آوری نشدن زباله های عفونی اهواز چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای جمع آوری نشدن زباله های عفونی اهواز چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید