مدیرعامل بورس تهران: اجرای بسته حمایتی 3

به گزارش دعوت، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل بورس تهران بسته پیشنهادی دهگانه تحت عنوان 3+7 را یکی از مهمترین اقدامات در راستای توسعه بازار سرمایه و حمایت از بورس عنوان و تاکید نمود: این موضوع می تواند تقویت طرف تقاضا را به دنبال داشته و رشد بازار سهام را نوید دهد.

مدیرعامل بورس تهران: اجرای بسته حمایتی 3

به گزارش خبرگزاری دعوت به نقل از بازار سرمایه، آقای علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران به آنالیز تاثیر بسته پیشنهادی 3+7 بر بازار سرمایه پرداخت و تاکید نمود: چنین موضوعی تاثیر مثبتی بر فرایند بازار سهام خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت بورس تهران با بیان اینکه سه بند از بسته 3+7 آماده اجرا است، گفت: هفت بند دیگر نیز برای اجرا احتیاج به تصویب و قانون گذاری دارد. در این میان موارد متعددی از بسته حمایتی مزبور به مباحث مالیاتی تعلق دارد. به طوریکه پیشنهاد شده تا تشویقاتی در قالب معافیت مالیاتی به شرکت ها اعطا گردد تا به سرمایه گذاری با حجم بالاتر در بازار سهام بپردازند.

صحرایی در ادامه به تاثیر اجرای بسته ده گانه مزبور بر فرایند بازار پرداخت و اضافه کرد: هر یک از بند های دهگانه این بسته، منابع مشخصی را مورد هدف قرار داده و طبق برنامه ریزی های اجرا شده، هدف اصلی تقویت مستمر و پایدار طرف تقاضا در بورس خواهد بود.

وی اضافه کرد: به طوریکه روز گذشته و بعد از انتشار این اخبار، شاهد بازگشت جوی مثبت به بازار سهام بودیم و شاخص کل رشد را تجربه کرد.

صحرایی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا فرایند مثبت ایجاد شده در میان مدت نیز تداوم خواهد داشت، گفت: بازار سهام از لحاظ بنیادی در شرایط مطلوبی به سر می برد و در بیشتر شرکت ها هیچ مسئله ای از لحاظ بنیادی وجود ندارد. در این میان عمده شرکت های عظیم فعال در بازار سهام که بیشتر دارایی مردم در آن ها واقع شده است و پرتفوی سهام عدالت نیز از سهام این شرکت ها تشکیل شده، در شرایط مناسبی قرار دارند و از لحاظ سودآوری تقویت شده اند.

مدیرعامل شرکت بورس تهران در ادامه با تاکید بر اینکه شرایط شرکت ها مثبت است، اضافه کرد: در حال حاضر آسیب اصلی به اعتماد مردم وارد شده و راهکاری ارائه شده و همین بسته حمایتی ده گانه می تواند اعتمادسازی مجدد را در میان عموم جامعه سهامداری کشور ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 466

به "مدیرعامل بورس تهران: اجرای بسته حمایتی 3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل بورس تهران: اجرای بسته حمایتی 3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید