هزینه میزبانی به حساب هیات تهران می&zwnjرود نه فدراسیون والیبال

به گزارش دعوت، هفته اول و دوم لیگ متمرکز والیبال در حالی به میزبانی تهران و در دو سالن خانه والیبال و فدراسیون برگزار می گردد که از تیم های میزبان در جدول مسابقات مبلغ 6 میلیون تومان دریافت می گردد. در حالی که سرپرست تیم ها مدعی هستند که این مبلغ به حساب فدراسیون و برای میزبانی هر دو سالن پرداخت می گردد اما دبیر فدراسیون این ادعا را رد کرد.

هزینه میزبانی به حساب هیات تهران می&zwnjرود نه فدراسیون والیبال

دبیرکل فدراسیون والیبال در تبادل نظر با دعوت درباره شرایط لغزندگی سالن خانه والیبال تهران گفت: در حال حاضر هیچ اعتراض رسمی ارسال نشده است. اگر به صورت کتبی تیم ها اعتراض خود را ارسال نمایند رسیدگی خواهیم کرد.

میلاد تقوی درباره دلیل عدم استفاده از ویدئوچک در رقابت ها نیز گفت: اگر بازی ها به صورت متمرکز در تهران برگزار نمی شد آیا سال های گذشته در شهرستانها از ویدئوچک استفاده می شد؟ بله، این ویدئوچک در شرایطی در رقابت ها استفاده می شد که تیم ها درخواست خود را ارسال می کردند. در حال حاضر که تهران نیز میزبان مسابقات است اگر تیم ها درخواست استفاده از ویدئوچک را داشته باشند حتماً استفاده می گردد. ما نیز از قبل اعلام نموده بودیم در مرحله نهایی مسابقات ویدئوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که برای استفاده از ویدئوچک تیم ها باید هزینه ای پرداخت نمایند یا خیر؟ گفت: مگر در سالهای گذشته چه کاری می کردند؟ هر کاری که در گذشته انجام می دادند الان نیز باید همان کار را نمایند.

دبیر کل فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که تیم ها برای حضور در رقابت های لیگ برتر مبلغ 150 میلیون تومان بابت ورودی پرداخت کردند. چرا در زمان برگزاری مسابقات به صورت متمرکز، تیم هایی که در جدول میزبان هستند باید مبلغ 6 میلیون تومان پرداخت نمایند. این هزینه بابت چه چیزی هست و به حساب چه کسی واریز می گردد، گفت: تیم هایی که در جدول میزبان هستند این مبلغ را پرداخت می نمایند. به هر حال تیم های میزبان در استان های خودشان باید هزینه میزبانی را پرداخت می کردند که این هزینه ها شامل کرایه سالن، آمبولانس، هماهنگی با نیروهای انتظامی و … می باشد. آیا در حالت عادی در استان های خود این هزینه ها را پرداخت نمی کردند. باید پرداخت نمایند چرا که میزبان هستند و در آئین نامه نیز این موضوع ذکر شده است و آنها باید شرایط را برای میزبانی فراهم نمایند.

تقوی ادامه داد: در واقع در حال حاضر مکان میزبانی تغییر نموده است. هیئت تهران نیز میزبان مسابقات نیست و هیئت تهران تیمی در رقابت های لیگ برتر ندارد. در واقع میزبانی مسابقات به هیئت تهران تحمیل شده است. حالا که میهمان ناخوانده شهری شده ایم باید هزینه میزبانی که قبلاً در خانه خودمان پرداخت می کردیم را تقبل کنیم و این موضوع ربطی به ورودی مسابقات ندارد. ورودی مسابقات شامل هزینه داور اول و دوم، ناظر مسابقات و … است.

تقوی در پاسخ به این سوال که مبلغ شش میلیون تومان برای میزبانی سالن فدراسیون والیبال نیز دریافت می گردد یا خیر؟ گفت: خیر، این مبلغ برای میزبانی مسابقات خانه والیبال است و فدراسیون هزینه ای دریافت نمی کند.

دبیرکل فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که آیا هزینه ای که از تیم ها دریافت می گردد نسبت به امکانات سالن خانه والیبال منصفانه است یا خیر؟ گفت: استانی داشته ایم که تمام هزینه ها را پذیرفته بود تا میزبان مسابقات گردد اما تیم ها قبول نکردند. زمانی که تیم ها خودشان اصرار به میزبانی تهران داشتند باید شرایط را نیز بپذیرند. اگر ایرادات فنی وجود داشته باشد در صورت اعتراض آنها قطعاً وظیفه ما این است که به موضوع رسیدگی کنیم. این هزینه 6 میلیون تومان نیز فقط برای خانه والیبال است. به هر حال آنها هزینه منشی خط نگهدار، آمبولانس، پزشکیار و … را باید پرداخت نمایند.

وی در پاسخ به این سوال که پس چطور فدراسیون این مبلغ را برای سالن فدراسیون دریافت نمی کند گفت: ما تشخیص داده ایم که این پول را دریافت نکنیم. در واقع بر مبنای یک سالن، هزینه ها محاسبه شده است.

تقوی در پاسخ به این سوال که آیا دریافت چنین هزینه ای غیرمنصفانه نیست گفت: شما به عنوان کارشناس بگویید که ما چه کاری انجام دهیم درحالیکه که خود تیم ها تهران را به عنوان میزبان پذیرفته اند. در حال حاضر نیز آنها بابت پرداخت 6 میلیون تومان اعتراض دارند. حال در نظر بگیریم اگر ما می خواستیم سالن 12 هزار نفری آزادی را برای برگزاری این مسابقات در اختیار داشته باشیم باید مبالغ بیشتری متقبل می شدند.

دبیرکل فدراسیون والیبال تاکید نمود: با توجه به شرایط کرونایی کشور، باشگاه ها و فدراسیون اگر همت نمی کردند قطعاً این مسابقات مانند سال گذشته نیمه تمام باقی می ماند. آیا آن موقع پیدا کردن اسپانسر برای باشگاه ها در سال آینده به همین سادگی بود؟ قطعاً خیر. پس همه باید کوشش کنیم با توجه به در پیش بودن المپیک با یکدیگر همکاری داشته باشیم تا مسابقات ادامه دار باشد.

وی درباره سر بودن سالن خانه والیبال نیز گفت: با پیمانکار صحبت نموده ایم. به هر حال مبلغی پرداخت شده است و منطقی است که کار خوبی تحویل بگیریم، ولی حداقل استانداردها وجود دارد تا بتوانیم مسابقات را ادامه دهیم. در حال حاضر شرایط سالن فدراسیون ایده آل و استاندارد است اما نمی توانیم تمام مسابقات را در آن سالن فدراسیون برگزار کنیم.

تقوی در انتها درباره شرایط حضور تعداد همراه برای تیم ها نیز گفت: هر تیم می تواند 5 همراه داشته باشد اما شرایطی دارد. طبق قانون، افراد برای حضور در سالن باید آیدی کارت داشته باشند. پس هر تیمی که تمایل به حضور همراه در مسابقات را دارد باید از 48 ساعت قبل تعیینات کامل فرد را به کمیته رویدادها و مسابقات تحویل دهد تا آیدی کارت صادر گردد. اینگونه نیست که تیم ها بدون آیدی کارت افراد را وارد سالن نمایند و حتماً نیز پس از صدور آیدی کارت فرد باید در جایگاهی که توسط فدراسیون تعیین شده است بنشیند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 183

به "هزینه میزبانی به حساب هیات تهران می&zwnjرود نه فدراسیون والیبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه میزبانی به حساب هیات تهران می&zwnjرود نه فدراسیون والیبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید